SPITALUL ORĂŞENESC SINAIA
Date firmă (ANAF/MFinanțe)
- CUI
- 2843299
- TVA
- Neplătitor TVA
- Stare
- MODIFICARE PUBLICI din data 29.01.1993
- Telefon
- Adresă
- JUD. PRAHOVA, ORŞ. SINAIA, STR. SPITALULUI, NR.2
Actualizat: 23.10.2026 04:30 · sursă: ANAF/MFinanțe (date publice)
Sunt date personale aici? Cere ștergerea
Ca furnizor (în baza noastră)
Din ghidul licitațiilor
Pe scurt
În ultimele 12 luni, SPITALUL ORĂŞENESC SINAIA a atribuit 1.281 de contracte în valoare totală de 3,4 mil lei, către 294 de furnizori. Cele mai multe contracte le-au câștigat METRO CASH & CARRY ROMANIA SRL (320), EVANS 93 SRL (69) și DONA. LOGISTICA S.A. (61). Cumpără mai ales „echipamente medicale, produse farmaceutice și de îngrijire” și „alimente, băuturi, tutun și produse conexe”.
Date din SEAP, prelucrate de Licitor · ultimul anunț: 05.11.2026 · calculat pe 06.11.2026.
Echipamente medicale, produse farmaceutice și de îngrijire în județul Prahova: cine câștigă
Această firmă nu are licitații (proceduri) câștigate în baza noastră — doar cumpărări directe.
Furnizorii, după banii primiți de la această autoritate. Apasă un furnizor ca să vezi toate contractele lui.
| # | Firmă | Câștig. | Valoare | % din total |
|---|---|---|---|---|
| 🥇 |
BIVARIA GRUP S.R.L.
CUI 13833576
12,9 mil lei (24,1%)
|
48 | 12,9 mil lei | 24,1% |
| 🥈 |
SANPRODMED S.R.L.
CUI 13362380
9,3 mil lei (17,3%)
|
1 | 9,3 mil lei | 17,3% |
| 🥉 |
BIOSYSTEMS DIAGNOSTIC S.R.L.
CUI 17167080
4,0 mil lei (7,5%)
|
27 | 4,0 mil lei | 7,5% |
| 4 |
SIEMENS HEALTHCARE SRL
CUI 36153005
3,4 mil lei (6,4%)
|
11 | 3,4 mil lei | 6,4% |
| 5 |
SOUL MEDICAL
CUI 37127233
2,8 mil lei (5,1%)
|
9 | 2,8 mil lei | 5,1% |
| 6 |
MEDIPLUS EXIM
CUI 9311280
2,3 mil lei (4,3%)
|
173 | 2,3 mil lei | 4,3% |
| 7 |
DR.MAX
CUI 9378655
2,1 mil lei (4,0%)
|
57 | 2,1 mil lei | 4,0% |
| 8 |
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA
CUI 8955860
1,2 mil lei (2,3%)
|
74 | 1,2 mil lei | 2,3% |
| 9 |
Pharma
CUI 13591928
891 mii lei (1,7%)
|
109 | 891 mii lei | 1,7% |
| 10 |
TINMAR ENERGY
CUI 34620961
806 mii lei (1,5%)
|
4 | 806 mii lei | 1,5% |
Spitalul Orasenesc Sinaia
RUBICON PHARMACEUTICALS
Spitalul Orasenesc Sinaia
DAC CITY SOLUTION SRL
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
LINDE GAZ ROMANIA S.R.L.
Spitalul Orasenesc Sinaia
DOZIMED
Spitalul Orasenesc Sinaia
CARTO PLAST SRL
Spitalul Orasenesc Sinaia
EVOREVO
Spitalul Orasenesc Sinaia
DANTE INTERNATIONAL S.A.
Spitalul Orasenesc Sinaia
DONA. LOGISTICA
Spitalul Orasenesc Sinaia
ROPHARMA S.A.
Spitalul Orasenesc Sinaia
TAG GRUP S.R.L.
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
METRO CASH & CARRY ROMANIA
Spitalul Orasenesc Sinaia
Tehnoplus Medical Service
Spitalul Orasenesc Sinaia
MULTICORAL
Spitalul Orasenesc Sinaia
VALDORIS COM S.R.L.
Spitalul Orasenesc Sinaia
FARMEXIM S.A.
Datele provin din surse publice (ANAF/MFinanțe și SEAP/SICAP), care primează în caz de diferențe, și sunt afișate în temeiul legislației privind informațiile de interes public și datele deschise; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare sau vrei o rectificare? Scrie-ne — răspundem în cel mult 30 de zile. Detalii: Termeni & surse de date.