Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 3,0% sub estimat
„Furnizare echipamente IT (laptop-uri, multifuncționale, server, switch-uri)”
- Număr anunț
- SCNA1136527
- Autoritate contractantă
- AUTORITATEA NATIONALA PENTRU CERCETARE (CUI 51440863)
- Cod CPV
- 30213300-8 · Computer de birou (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 602.790,64 RON
- Valoare atribuită
- 584.706,92 RON 3,0% sub estimat
- Data anunțului
- 31.08.2026 12:38
- Anunț de participare
- SCN1175961
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Clarificări & decizii (1)
-
11.06.2026 20:02Raspuns consolidat la solicitarile de clarificareÎn conformitate cu documentul atașat.Răspuns consolidat
Loturi (3)
Estimat: 602.790,64 RON Adjudecat: 584.706,92 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Computere portabile x 7 bucăți | 80.857,85 RON | MONTISSIMO | 72.772,07 RON ↓10,0% |
| 2 | Imprimante multifuncționale | 45.400 RON | ROMSYSTEMS | 44.000 RON ↓3,1% |
| 3 | Server rackabil 1 buc și Switchuri de rețea 2 buc | 476.532,79 RON | AGRESS SERVICE S.R.L. | 467.934,85 RON ↓1,8% |
Participanți · 9 oferte
Oferta 1
Individuala
Ofertant lider
ALTEX ROMANIA SRL CUI 2864518
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
METAMINDS S.A. CUI 34770594
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
ROMSYSTEMS SRL CUI RO 15437993
Valoare atribuită
584.706,92 RON
din 602.790,64 RON estimat
3,0%
Adjudecat la 97,0% din estimat · economie 18.083,72 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.