Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 26,3% sub estimat
Furnizare incubator închis (7 buc.), incubator deschis (2 buc.), electrodermatom (1 buc.), mamograf digital (1 buc.), pentru Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu – 4 loturi
- Număr anunț
- CN1015720
- Autoritate contractantă
- CONSILIUL JUDETEAN GORJ (CUI 4956057)
- Furnizor / câștigător
- SIEMENS HEALTHCARE SRL (CUI 36153005)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.425.210,02 RON
- Valoare atribuită
- 1.050.000 RON 26,3% sub estimat
- Data publicării
- 08.10.2019 01:39
- Anunț de atribuire
- CAN1031415
- Termen limită
- 02.12.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 194-470704
- Documentație de atribuire
- DF1064219
Documente
Documentația de atribuire
- Caiet de sarcini echipamente medicale.pdf.p7s
- FisaDate_DF1064219.pdf
- Formular contract furnizare lot 1 - 4.doc.p7s
- Formulare echipamente medicale.doc.p7s
- Formulare propunere tehnica echipamente medicale.pdf.p7s
DUAE
Control ex-ante
Loturi (4)
Estimat: 1.425.210,02 RON Adjudecat: 1.050.000 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Furnizare incubator închis - 7 buc. | 247.058,77 RON | S.C. DRAEGER ROMANIA S.R.L. | 161.000 RON ↓34,8% |
| 2 | Furnizare incubator deschis - 2 buc. | 60.504,20 RON | DRAGER MEDICAL ROMANIA | 52.000 RON ↓14,1% |
| 3 | Furnizare electrodermatom - 1 buc. | 33.613,44 RON | EVO HEALTHCARE CONSULTING S.R.L | 27.000 RON ↓19,7% |
| 4 | Furnizare mamograf digital - 1 buc. | 1.084.033,61 RON | SIEMENS HEALTHCARE SRL | 810.000 RON ↓25,3% |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
EVO HEALTHCARE CONSULTING SRL CUI 34868372
Subcontractanți 1
NICONSULTING TECHNICS SRL CUI RO18448164
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SIEMENS HEALTHCARE SRL CUI 36153005
Subcontractanți 1
SH MEDICAL SRL CUI RO 32207595
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DRAGER MEDICAL ROMANIA CUI RO 2836925
Valoare atribuită
1.050.000 RON
din 1.425.210,02 RON estimat
26,3%
Adjudecat la 73,7% din estimat · economie 375.210,02 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.