Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 7,9% sub estimat
Contract de furnizare, instalare, punere in functiune si service in perioada de garantie in vederea achizitionarii de echipamente medicale: 15 loturi
- Număr anunț
- CN1012948
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Iasi (CUI 4541262)
- Furnizor / câștigător
- MEDTRONIC ROMANIA SRL (CUI 35182347)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.146.218,48 RON
- Valoare atribuită
- 2.898.966,59 RON 7,9% sub estimat
- Data publicării
- 12.07.2019 02:09
- Anunț de atribuire
- CAN1032814
- Termen limită
- 12.08.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 133-326410
- Documentație de atribuire
- DF1054748
Documente
Documentația de atribuire
- 10. fisa tehnica- ventilator de inalta performanta.xlsx.p7s
- 11. fisa tehnica - lampi scialitice.xlsx.p7s
- 12. fisa tehnica - masa de operatie.xlsx.p7s
- 13. fisa tehnica - trusa completa de chirurgie videoasistata 4k.xlsx.p7s
- 14. fisa tehnica-set instrumentar chirurgie toracica videoasistata.xlsx.p7s
- 15. fisa tehnica - sistem sigilare vasculara cu ultrasunete.xlsx.p7s
- 1. fisa tehnica centrifuga cu 16 locuri.xlsx.p7s
- 2. fisa tehnica - coagulometru.xlsx.p7s
- 3. fisa tehnica aparat ventilatie non-invaziva BI-PAP.xlsx.p7s
- 4. fisa tehnica poupinel.xlsx.p7s
- 5. fisa tehnica - aparat de ventilatie auto C- APAP.xlsx.p7s
- 6. fisa tehnica - analizor de hematologie.xlsx.p7s
- 7. fisa tehnica camera video-endoscopica cu zoom optic 2x.xlsx.p7s
- 8. fisa tehnica unitate video-endoscopie.xlsx.p7s
- 9. fisa tehnica - fibrobronhoscop 6 mm.xlsx.p7s
- CAIET DE SARCINI echipamente medicale.pdf.p7s
- FisaDate_DF1054748.pdf
- Formulare AP.MED..doc.p7s
- INSTRUCȚIUNI PENTRU OFERTANȚI pt SEAP.docx.p7s
- Model Contract aparatura.doc.p7s
DUAE
Loturi (15)
Estimat: 3.146.218,48 RON Adjudecat: 2.898.966,59 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Centrifuga 16 locuri - 1 buc | 16.806,72 RON | SAPACO 2000 S.A. | 14.810 RON ↓11,9% |
| 2 | Coagulometru - 1 buc | 21.848,74 RON | BIOSYSTEMS DIAGNOSTIC S.R.L. | 8.640 RON ↓60,5% |
| 3 | Aparat de ventilatie non-invaziva Bi_PAP - 7 buc | 135.294,12 RON | S.C. LINDE GAZ ROMANIA S.R.L. S.R.L. | 104.230 RON ↓23,0% |
| 4 | Poupinel - 1 buc | 6.722,69 RON | S.C. SAPACO 2000 S.A. S.C.S. | 6.690 RON ↓0,5% |
| 5 | Aparat de ventilatie auto-C_PAP - 2 buc | 8.403,36 RON | Air Liquide Vitalaire Romania | 4.621,84 RON ↓45,0% |
| 6 | Analizor de hematologie - 1 buc | 94.957,98 RON | Anulat | — |
| 7 | Camera video-endoscopica cu zoom optoc 2 x - 1 buc | 21.008,40 RON | — | |
| 8 | Unitate de video-endoscopie - 1 buc | 58.823,53 RON | KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA | 732.966,61 RON |
| 9 | Fibrobronhoscop 6 mm- 1 buc | 53.781,51 RON | TEHNO ELECTRO MEDICAL COMPANY S.R.L. | 209.160 RON |
| 10 | Ventilator de inalta performanta - 6 buc | 937.815,13 RON | MEDTRONIC ROMANIA SRL | 874.924,14 RON ↓6,7% |
| 11 | Lampi scialitice - 2 buc | 450.420,17 RON | ROMBIOMEDICA | 432.000 RON ↓4,1% |
| 12 | Masa de operatie - 2 buc | 510.924,37 RON | HELLIMED | 510.924 RON |
| 13 | Trusa completa de chirurgie videoasistata 4 k - 1 buc | 610.924,37 RON | — | |
| 14 | Set instrumentar chirurgie toracica videoasistata - 1 buc | 63.025,21 RON | — | |
| 15 | Sistem de sigilare vasculara cu ultrasunete - 1 buc | 155.462,18 RON | — |
Participanți · 13 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ROMBIOMEDICA SRL CUI RO 8936885
Subcontractanți 1
BIOSINTEX SRL CUI RO 14779017
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
AIR LIQUIDE VITALAIRE ROMÂNIA S.R.L. CUI RO18179732
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
HELLIMED SRL CUI RO 4885207
Valoare atribuită
2.898.966,59 RON
din 3.146.218,48 RON estimat
7,9%
Adjudecat la 92,1% din estimat · economie 247.251,89 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.