Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 91,5% sub estimat
Furnizare aparatura medicala
- Număr anunț
- CN1013454
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Obstetrica-Ginecologie Dr. I.A. Sbarcea Brasov (CUI 4443183)
- Furnizor / câștigător
- DRAEGER ROMANIA S.R.L. (CUI 2836925)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.033.613,34 RON
- Valoare atribuită
- 343.287 RON 91,5% sub estimat
- Data publicării
- 29.07.2019 23:08
- Anunț de atribuire
- CAN1021629
- Termen limită
- 26.08.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 145-356338
- Documentație de atribuire
- DF1056295
Documente
Documentația de atribuire
- Acord cadru.pdf.p7s
- Caiet sarcini.pdf.p7s
- Ecograf 3D neonatologie.pdf.p7s
- Ecograf 4D OG.pdf.p7s
- FisaDate_DF1056295.pdf
- Formulare.pdf.p7s
- Model contract subsecvent.pdf.p7s
- Specificatie tehnica aparat anestezie.pdf.p7s
- specificatie tehnica mamograf 1.pdf.p7s
- Specificatie tehnica platforma electrochirurgie si sigilare vasculara.pdf.p7s
- Specificatie tehnica ventilator cu umidificator ATI_final.pdf.p7s
- Specificatii tehnice incubator de inalt performanta.pdf.p7s
- Tabel acord cadru.pdf.p7s
- Tabel caiet sarcini.pdf.p7s
- Tabel contract subsecvent 2019.pdf.p7s
- Tabel contract subsecvent 2020.pdf.p7s
- Tabel contract subsecvent 2021.pdf.p7s
- Ventilator conventional neonatal.pdf.p7s
Loturi (8)
Estimat: 4.033.613,34 RON Adjudecat: 343.287 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Incubator inchis cu senzori de umiditate si caldura (inalta per… | 1.008.403,36 RON | — | |
| 2 | Ecograf 4 D | 831.932,76 RON | MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L. | — |
| 3 | Instalatie mamografie digitala | 773.109,24 RON | — | |
| 4 | Ecograf 3 D cu doua sonde lineara si microconvexa | 336.134,45 RON | — | |
| 5 | Ventilatoare neonatale conventionale | 420.168 RON | — | |
| 6 | Aparat anestezie cu monitoare functii vitale-ATI adulti | 403.361,34 RON | DRAGER MEDICAL ROMANIA 2 contracte | 343.287 RON ↓14,9% |
| DRAGER MEDICAL ROMANIA · contract 3 · 25.01.2021 | 343.287 RON | |||
| DRAGER MEDICAL ROMANIA · contract 124 · 04.09.2019 | — | |||
| 7 | Ventilator mecanic cu umidificator- ATI adulti | 109.243,69 RON | ALPHA MEDICAL | — |
| 8 | Platforma electrochirurgie cu sigilare vasculara | 151.260,50 RON | THREE PHARM | — |
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL CUI RO 24205100
Subcontractanți 1
INFOMED SRL CUI RO 6502839
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
THREE PHARM SRL CUI RO 26361386
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALPHA MEDICAL SRL CUI RO 13878004
Valoare atribuită
343.287 RON
din 4.033.613,34 RON estimat
91,5%
Adjudecat la 8,5% din estimat · economie 3.690.326,34 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.