Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 8,8% sub estimat
Furnizare aparatura medicala pentru Spitalul Municipal Tg. Secuiesc
- Număr anunț
- CN1016088
- Autoritate contractantă
- Spitalul Municipal Targu Secuiesc (CUI 4404524)
- Furnizor / câștigător
- ELMED MEDICAL SRL (CUI 11017750)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 9.224.641,16 RON
- Valoare atribuită
- 8.416.958 RON 8,8% sub estimat
- Data publicării
- 18.10.2019 01:42
- Anunț de atribuire
- CAN1030353
- Termen limită
- 14.02.2020 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 202-490613
- Documentație de atribuire
- DF1066214
Documente
Documentația de atribuire
- Ambulator.pdf.p7s
- Bloc operator si ATI - 1.pdf.p7s
- Bloc operator si ATI - 2.pdf.p7s
- Caiet de sarcini.pdf.p7s
- Caiet de sarcini procedural.pdf.p7s
- FisaDate_DF1066214.pdf
- Formulare.pdf.p7s
- Imaginistica medicala.pdf.p7s
- Instructiuni pt ofertanti.pdf.p7s
- Laborato analize medicale.pdf.p7s
- Oftalmologie.pdf.p7s
- Proiect contract de furnizare.pdf.p7s
- Prosectura.pdf.p7s
Loturi (6)
Estimat: 9.224.641,16 RON Adjudecat: 8.416.958 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Imagistica | 1.792.800 RON | SIEMENS HEALTHCARE SRL | 1.773.380 RON ↓1,1% |
| 2 | BLOC OPERATOR SI ATI | 5.483.264,66 RON | S.C. ELMED MEDICALS.R.L. | 5.453.578 RON ↓0,5% |
| 3 | ECHIPAMENTE MEDICALE AMBULATOR | 1.004.448 RON | MED HEALTHCARE PROJECT | 1.190.000 RON |
| 4 | LABORATOR ANALIZE MEDICALE | 485.760 RON | Anulat | — |
| 5 | OFTALMOLOGIE | 140.608,50 RON | Anulat | — |
| 6 | PROSECTURA | 317.760 RON | Anulat | — |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
S.C. ELMED MEDICALS.R.L. CUI RO 11017750
Subcontractanți 4
B.BRAUN MEDICAL SRL CUI RO 11080242
BPM TEHNOLOGICA SRL CUI 34613689
CENTRUL JUDETEAN DE APARATURA MEDICALA OLT CUI 16063781
DUTCHMED SRL CUI RO 2456853
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SIEMENS HEALTHCARE SRL CUI 36153005
Subcontractanți 1
PIXELDATA SRL CUI RO 16381432
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
S.C. ELMED MEDICALS.R.L. CUI RO 11017750
Subcontractanți 4
B.BRAUN MEDICAL SRL CUI RO 11080242
BPM TEHNOLOGICA SRL CUI 34613689
CENTRUL JUDETEAN DE APARATURA MEDICALA OLT CUI 16063781
DUTCHMED SRL CUI RO 2456853
Valoare atribuită
8.416.958 RON
din 9.224.641,16 RON estimat
8,8%
Adjudecat la 91,2% din estimat · economie 807.683,16 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.