Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 9,7% sub estimat
Achizitia de computere personale, computere portabile, servere, imprimante laser, statii grafice tower pentru contractul nr. 59/2016 cu titlul SISTEM DE TRACTIUNE INTELIGENT, EFICIENT ENERGETIC PENTRU NOI GENERATII DE MASINI FEROVIARE USOARE (Acronim TRAC-IEE), ID P_40_401, Cod SMIS 106021
- Număr anunț
- CN1001672
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA CRAIOVA (CUI 4553380)
- Furnizor / câștigător
- DANTE INTERNATIONAL SA (CUI 14399840)
- Cod CPV
- 30213000-5 · Computere personale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 181.915 RON
- Valoare atribuită
- 164.329,02 RON 9,7% sub estimat
- Data publicării
- 22.06.2018 13:54
- Anunț de atribuire
- CAN1004982
- Termen limită
- 27.07.2018 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1010770
Documente
Documentația de atribuire
- Caiet de sarcini Contract 59.doc.p7s
- Clauze contractuale Contract 59.doc.p7s
- FisaDate_DF1010770.pdf
- Fise Tehnice 1-6.rar.p7s
- Sectiunea Formulare Contract 59.doc.p7s
DUAE
Loturi (6)
Estimat: 181.915 RON Adjudecat: 164.329,02 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sistem Desktop PC cu procesor 2.7GHz - FT1 | 24.880 RON | — | |
| 2 | Sistem Desktop PC cu procesor 3.4GHz - FT2 | 33.216 RON | DANTE INTERNATIONAL S.A. | 139.294,02 RON |
| 3 | Sistem mobil de calcul (Notebook/Laptop) - FT3 | 21.852 RON | S.C. Sharolt Group S.R.L. | 25.035 RON |
| 4 | Server - FT4 | 1.935 RON | — | |
| 5 | Imprimanta multifunctionala - FT5 | 4.032 RON | — | |
| 6 | Statie grafica tower - FT6 | 96.000 RON | — |
Participanți · 4 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
SHAROLT GROUP SRL CUI RO 2329841
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant
DANTE INTERNATIONAL SA CUI RO 14399840
Oferta 3
Individuala
Ofertant
UNION CO SRL CUI RO 16591086
Valoare atribuită
164.329,02 RON
din 181.915 RON estimat
9,7%
Adjudecat la 90,3% din estimat · economie 17.585,98 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.