Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 44,5% sub estimat

MATERIALE CONSUMABILE SI REACTIVI DE LABORATOR

Număr anunț
CN1003027
Autoritate contractantă
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila (CUI 4364594)
Furnizor / câștigător
X LAB SOLUTIONS SRL (CUI 14600285)
Cod CPV
33696200-7 · Reactivi pentru analize de sange (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.488.809,32 RON
Valoare atribuită
3.045.340,11 RON 44,5% sub estimat
Data publicării
09.08.2018 01:38
Anunț de atribuire
CAN1007267
Termen limită
12.09.2018 15:00
Număr TED (JOUE)
2018/S 153-350616
Documentație de atribuire
DF1018467

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (4)

Estimat: 5.488.809,32 RON Adjudecat: 3.045.340,11 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Lot reactivi ABL 80 FLEX OSM 370.386,80 RON X-Lab Solutions S.R.L. 880.453,52 RON
2 Lot materiale ABL 80 FLEX OSM 84.687 RON X-Lab Solutions S.R.L.
3 Lot reactivi ABL 90 FLEX PLUS 3.332.922,36 RON X-Lab Solutions S.R.L. 277.743,51 RON ↓91,7%
4 Lot materiale ABL 90 FLEX PLUS 1.700.813,16 RON X-Lab Solutions S.R.L. 2 contracte 1.887.143,08 RON
X-Lab Solutions S.R.L. · contract 01 · 21.11.2018 861.709,17 RON
X-Lab Solutions S.R.L. · contract 02 · 15.03.2019 1.025.433,91 RON

Participanți · 2 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant
X LAB SOLUTIONS SRL CUI RO 14600285
Oferta 2 Individuala
Ofertant
ALPHA HIPOMED SRL CUI RO 30051812

Valoare atribuită

3.045.340,11 RON

din 5.488.809,32 RON estimat 44,5%

Adjudecat la 55,5% din estimat · economie 2.443.469,21 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.