Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 40,3% sub estimat
Achizitionare echipamente individuale de protectie utilizate in combaterea Covid 19 (16 loturi)
- Număr anunț
- CN1025910
- Autoritate contractantă
- Spital Clinic Judetean de Urgenta Arad (CUI 3519879)
- Furnizor / câștigător
- ATLAS SPORT SRL (CUI 31806715)
- Cod CPV
- 18143000-3 · Echipamente de protectie (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 33.564.920 RON
- Valoare atribuită
- 20.022.874 RON 40,3% sub estimat
- Data publicării
- 05.11.2020 01:35
- Anunț de atribuire
- CAN1059440
- Termen limită
- 09.12.2020 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2020/S 217-529982
- Documentație de atribuire
- DF1099377
Documente
Documentația de atribuire
- Anexa nr. 1 - Centralizator de produse.docx.p7s
- Anexa nr. 2 - Centralizator de preturi.docx.p7s
- Caiet de sarcini-echipamente individuaale de protectie utltulizate in combaterea Covid 19.pdf.p7s
- FisaDate_DF1099377.pdf
- Formulare si modele.doc.p7s
- Instructiuni.docx.p7s
- Proiect acord-cadru.pdf.p7s
- Proiect contract.pdf.p7s
DUAE
Loturi (16)
Estimat: 33.564.920 RON Adjudecat: 20.022.874 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Botoșei de unică folosință | 244.800 RON | CRIO - 2 S.R.L. · MEGACONS-BRILLAGO 3 contracte | 214.800 RON ↓12,3% |
| CRIO - 2 S.R.L. · contract 43030 · 28.09.2021 | 800 RON | |||
| MEGACONS-BRILLAGO,LUAN VISION,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · contract 42574 · 14.07.2021 | 144.000 RON | |||
| MEGACONS-BRILLAGO · contract 42886 · 07.09.2021 | 70.000 RON | |||
| 2 | Botoși inalți Clasa III, TIP 5 și 6, standard minim EN 14126:20… | 500.000 RON | PORTAVITA · PORTAVITA,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. 3 contracte | 459.000 RON ↓8,2% |
| PORTAVITA · contract 43153 · 09.09.2022 | 9.000 RON | |||
| PORTAVITA,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · contract 42575 · 14.07.2021 | 270.000 RON | |||
| PORTAVITA · contract 42878 · 07.09.2021 | 180.000 RON | |||
| 3 | Capeline/Bonete de unică folosință | 288.000 RON | S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,MEGACONS-BRILLAGO,S.C. ADAR UNIC SOLUTIONS S.R.L.,DERATOINVEST2012,STERIL ROMANIA · S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L. · MEGACONS-BRILLAGO 3 contracte | 249.244 RON ↓13,5% |
| S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,MEGACONS-BRILLAGO,S.C. ADAR UNIC SOLUTIONS S.R.L.,DERATOINVEST2012,STERIL ROMANIA · contract 42576 · 14.07.2021 | 158.544 RON | |||
| S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L. · contract 43031 · 28.09.2021 | 700 RON | |||
| MEGACONS-BRILLAGO · contract 42885 · 07.09.2021 | 90.000 RON | |||
| 4 | Capeline/Bonete tip cagulă | 576.000 RON | JOLIDON INTERNATIONAL,Work Safe Box,ATLAS SPORT 2 contracte | 477.910 RON ↓17,0% |
| JOLIDON INTERNATIONAL,Work Safe Box,ATLAS SPORT · contract 42577 · 14.07.2021 | 429.120 RON | |||
| ATLAS SPORT · contract 42881 · 07.09.2021 | 48.790 RON | |||
| 5 | Combinezoane Tyvek Clasa III, grupele 4, 5 și 6, standard minim… | 8.496.000 RON | MED - AL TRADING SRL,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L.,BEST ACHIZITII,PORTAVITA 2 contracte | 5.940.000 RON ↓30,1% |
| MED - AL TRADING SRL,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L.,BEST ACHIZITII,PORTAVITA · contract 42578 · 14.07.2021 | 5.040.000 RON | |||
| PORTAVITA · contract 42877 · 07.09.2021 | 900.000 RON | |||
| 6 | Costum fitrul de unică folosință | 333.000 RON | ATLAS SPORT · JOLIDON INTERNATIONAL,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,ATLAS SPORT,S.C. Natural Es-medical S.R.L S.R.L.,STERIL ROMANIA 2 contracte | 232.100 RON ↓30,3% |
| ATLAS SPORT · contract 42876 · 07.09.2021 | 39.500 RON | |||
| JOLIDON INTERNATIONAL,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,ATLAS SPORT,S.C. Natural Es-medical S.R.L S.R.L.,STERIL ROMANIA · contract 42579 · 14.07.2021 | 192.600 RON | |||
| 7 | Halate chirurgicale ranforsate sterile | 6.912.000 RON | STERIL ROMANIA 2 contracte | 5.418.900 RON ↓21,6% |
| STERIL ROMANIA · contract 42879 · 07.09.2021 | 1.257.300 RON | |||
| S.C. BEST ROMANS COMPANY SRL,ATLAS SPORT,S.C. Natural Es-medical S.R.L S.R.L.,CRIO - 2 S.R.L.,STERIL ROMANIA · contract 42580 · 14.07.2021 | 4.161.600 RON | |||
| 8 | Halate vizitator unică folosință 15 - 30gr | 1.814.400 RON | RADOX S.R.L.,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,MEGACONS-BRILLAGO,LUAN VISION,ATLAS SPORT · RADOX S.R.L. 2 contracte | 1.517.100 RON ↓16,4% |
| RADOX S.R.L.,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,MEGACONS-BRILLAGO,LUAN VISION,ATLAS SPORT · contract 42581 · 14.07.2021 | 1.144.800 RON | |||
| RADOX S.R.L. · contract 42874 · 07.09.2021 | 372.300 RON | |||
| 9 | Mască facială protecție 3 PLIURI, 3 Straturi unică folosință EN… | 1.440.000 RON | BEST ACHIZITII,S.C. TECHTEX S.R.L.,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,ATLAS SPORT · S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L. · BEST ACHIZITII 3 contracte | 391.440 RON ↓72,8% |
| BEST ACHIZITII,S.C. TECHTEX S.R.L.,S.C. ALISON HAYES (ROMANIA) S.R.L.,S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,ATLAS SPORT · contract 42582 · 14.07.2021 | 237.600 RON | |||
| S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L. · contract 43032 · 28.09.2021 | 3.840 RON | |||
| BEST ACHIZITII · contract 42880 · 07.09.2021 | 150.000 RON | |||
| 10 | Mască protecție FFP2 cu supapă | 2.916.000 RON | ATLAS SPORT · LUAN VISION 4 contracte | 1.497.110 RON ↓48,7% |
| ATLAS SPORT · contract 42962 · 09.08.2022 | 114.500 RON | |||
| ATLAS SPORT · contract 42882 · 07.09.2021 | 103.050 RON | |||
| DERATOINVEST2012,LUAN VISION,MLM MEDICAL S.R.L.,S.C. Filtre Aer Curat S.R.L. S.R.L.,ATLAS SPORT · contract 42583 · 14.07.2021 | 1.259.280 RON | |||
| LUAN VISION · contract 43033 · 28.09.2021 | 20.280 RON | |||
| 11 | Mască protecție FFP3 cu supapă | 6.134.400 RON | S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,S.C. Filtre Aer Curat S.R.L. S.R.L.,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · ATLAS SPORT 2 contracte | 3.063.540 RON ↓50,1% |
| S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,S.C. Filtre Aer Curat S.R.L. S.R.L.,ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · contract 42584 · 14.07.2021 | 2.805.840 RON | |||
| ATLAS SPORT · contract 42875 · 07.09.2021 | 257.700 RON | |||
| 12 | Manusi chirurgicale sterile | 207.000 RON | TZMO ROMANIA 3 contracte | 223.500 RON |
| TZMO ROMANIA · contract 41305 · 04.02.2022 | 36.000 RON | |||
| TZMO ROMANIA · contract 42585 · 14.07.2021 | 112.500 RON | |||
| TZMO ROMANIA · contract 42887 · 07.09.2021 | 75.000 RON | |||
| 13 | Mănuși exam. Nitril Manșete lungi | 234.000 RON | Anulat | — |
| 14 | Mănuși examinare nitril | 2.916.000 RON | Anulat | — |
| 15 | Ochelari protecție brațe plastic | 506.520 RON | S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,ATLAS SPORT 2 contracte | 283.380 RON ↓44,1% |
| S.C. NERAMO DISTRIBUTION S.R.L.,ATLAS SPORT · contract 42586 · 14.07.2021 | 186.030 RON | |||
| ATLAS SPORT · contract 42883 · 07.09.2021 | 97.350 RON | |||
| 16 | Sorț Polietilena de unică folosință 100 buc/rolă | 46.800 RON | ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · ATLAS SPORT 2 contracte | 54.850 RON |
| ATLAS SPORT,CRIO - 2 S.R.L. · contract 42587 · 14.07.2021 | 45.000 RON | |||
| ATLAS SPORT · contract 42884 · 07.09.2021 | 9.850 RON | |||
Participanți · 39 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
STERIL ROMANIA SRL CUI RO 12284240
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ATLAS SPORT SRL CUI 31806715
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PORTAVITA CUI 1002600030242
Valoare atribuită
20.022.874 RON
din 33.564.920 RON estimat
40,3%
Adjudecat la 59,7% din estimat · economie 13.542.046 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.