Atribuită
Anunț de participare
ACHIZITIA DE MEDICAMENTE 2020-2021
- Număr anunț
- CN1026115
- Autoritate contractantă
- Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. Victor Babes (CUI 4266049)
- Furnizor / câștigător
- MEDIPLUS EXIM SRL (CUI 9311280)
- Cod CPV
- 33600000-6 · Produse farmaceutice (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 11.511.810 RON
- Data publicării
- 12.11.2020 01:35
- Anunț de atribuire
- CAN1052804
- Termen limită
- 16.12.2020 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2020/S 222-543119
- Documentație de atribuire
- DF1099885
Documente
Documentația de atribuire
Loturi (126)
Estimat: 11.511.810 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Albuminum Sol. perf | 69.000 RON | — | |
| 2 | Alprazolamum Comprim | 1.680 RON | — | |
| 3 | Ambroxolum Comprim | 7.200 RON | — | |
| 4 | Aminophyllinum Sol.inj. | 26.250 RON | Anulat | — |
| 5 | Amiodaronum Sol.inj. | 7.200 RON | — | |
| 6 | Amoxicilinum +ac. clavulanic | 108.000 RON | Anulat | — |
| 7 | Amoxicilinum +ac. clavulanic Comprim. | 21.450 RON | — | |
| 8 | Anakinra Sol.inj | 754.260 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | — |
| 9 | Anidulafungin Pulb.inj | 540.000 RON | — | |
| 10 | Apa distilata | 15.000 RON | — | |
| 11 | Apa pentru preparate injectabile fl | 25.040 RON | B.BRAUN MEDICAL | — |
| 12 | Azitromicina Suspensie | 27.300 RON | — | |
| 13 | Azitromicina Comprim. | 240.000 RON | — | |
| 14 | Bicarbonat de sodiu Sol. perf | 4.560 RON | — | |
| 15 | Bromhexinum Comprim. | 4.560 RON | — | |
| 16 | Calcii lactas Comprim | 21.000 RON | BIO EEL S.R.L. | — |
| 17 | Carbazochromii salicilas sol.inj. | 8.800 RON | Anulat | — |
| 18 | Ceftarolin Sol.inj | 44.200 RON | — | |
| 19 | Ceftazidim Pulb.inj | 90.000 RON | Anulat | — |
| 20 | Ceftazidim/Avibactam pulb.inj. | 96.400 RON | — | |
| 21 | Ceftolozanum/Tazobactam pulb. inj | 78.800 RON | — | |
| 22 | Ceftriaxonum Pulb.inj | 600.000 RON | Pharma | — |
| 23 | Ceftriaxonum pulb.inj | 210.000 RON | — | |
| 24 | Ciprofloxacinum Sol.perf. | 27.600 RON | — | |
| 25 | Clorura de sodiu Sol. perf | 6.930 RON | — | |
| 26 | Clorura de sodiu Sol. Inj. | 6.000 RON | — | |
| 27 | Clorura de sodiu Sol. perf . | 270.000 RON | — | |
| 28 | Clorura de sodiu Sol. perf.. | 108.000 RON | — | |
| 29 | Codeini phosphas Comprim | 3.200 RON | — | |
| 30 | Colimicinum Pulb.inj. | 225.000 RON | — | |
| 31 | Combinatii Aspacardin Comprim | 4.650 RON | — | |
| 32 | Combinatii de clorura de crom,cl.de zinc Fiola | 21.200 RON | — | |
| 33 | Combinatii Ringer Sol. perf | 27.000 RON | — | |
| 34 | Combinatii Ringer Sol. perf . | 28.000 RON | INFOMED FLUIDS S.R.L. | — |
| 35 | Combinatii Ringer lactat .Sol. perf .. | 21.000 RON | — | |
| 36 | Combinatii-Arginina+sorbitol Sol perf | 22.080 RON | — | |
| 37 | Dalteparinum 5000 UI Sol.inj | 1.104.000 RON | — | |
| 38 | Desloratadina comprim | 6.000 RON | PHARMAFARM | — |
| 39 | Dexamethasonum Sol. inj | 70.000 RON | — | |
| 40 | Diazepamum Sol. inj | 12.000 RON | — | |
| 41 | Diazepamum Comprim | 960 RON | — | |
| 42 | Diclofenac +Heparina Gel | 45.000 RON | FITERMAN DISTRIBUTION | — |
| 43 | Dobutaminum Sol.perf | 2.980 RON | YORK FARM | — |
| 44 | Dopaminum Sol. Inj. | 3.800 RON | Anulat | — |
| 45 | Doxiciclina Capsule | 1.800 RON | ROMFARMACHIM | — |
| 46 | Drotaverinum Sol. inj | 11.250 RON | — | |
| 47 | Enalaprilum sol.inj. | 1.380 RON | — | |
| 48 | Enoxaparinum Sol.inj | 292.200 RON | — | |
| 49 | Enoxaparinum Sol.inj. | 610.000 RON | — | |
| 50 | Epinephrinum Sol. inj | 6.240 RON | Anulat | — |
| 51 | Ertapenemum Pulb. Inj | 135.016 RON | — | |
| 52 | Etamsylatum Sol. inj | 4.120 RON | Anulat | — |
| 53 | Famotidina Comprim | 8.100 RON | — | |
| 54 | Favipiravir compr | 1.200.000 RON | Anulat | — |
| 55 | Fentanyl Sol.Inj | 5.960 RON | — | |
| 56 | Filgrastimum Sol.inj. | 6.750 RON | — | |
| 57 | Fluconazol caps | 72.000 RON | — | |
| 58 | Fluconazolum Sol.perf | 1.300 RON | Anulat | — |
| 59 | Furosemidum comprim. | 3.600 RON | — | |
| 60 | Furosemidum Sol. inj | 16.200 RON | PHARMA VISION PLUS | — |
| 61 | Gelatina tanat plicuri | 1.500 RON | — | |
| 62 | Gelatina tanat caps | 54.000 RON | — | |
| 63 | Gentamicina sol. inj | 6.000 RON | — | |
| 64 | Glucosum Sol.perf | 75.000 RON | — | |
| 65 | Glucosum Sol. perf | 67.500 RON | — | |
| 66 | Glucosum .Sol.perf | 9.450 RON | — | |
| 67 | Glucosum Sol.perf.. | 33.000 RON | — | |
| 68 | Haloperidol Sol.orala | 2.340 RON | Anulat | — |
| 69 | Haloperidol sol.inj. | 640 RON | — | |
| 70 | Heparinum Sol. inj | 2.180 RON | Anulat | — |
| 71 | Hidroxietilamidon Sol.perf | 24.000 RON | — | |
| 72 | Hydrocortizonum Pulb.inj | 144.000 RON | JIMCO FARM S.R.L. | — |
| 73 | Hydroxichloroquine compr | 146.400 RON | — | |
| 74 | Ibuprofenum Sol.orala | 21.000 RON | — | |
| 75 | Imipenemum+cilastatinum Pulb.inj | 12.000 RON | Anulat | — |
| 76 | Imunoglobulinum Sol.inj. | 48.000 RON | — | |
| 77 | Insuline rapid Sol.inj. | 90.000 RON | — | |
| 78 | Isavuconazol Caps | 58.800 RON | — | |
| 79 | Isavuconazol pulb Inj | 162.400 RON | PFIZER ROMANIA | — |
| 80 | Kalii chloridum Fiola | 7.700 RON | — | |
| 81 | Levocetirizinum Comprim. | 10.000 RON | — | |
| 82 | Levofloxacinum Comprim | 30.000 RON | — | |
| 83 | Levofloxacinum Sol. perf | 24.600 RON | — | |
| 84 | Linezolidum Sol. perf | 18.000 RON | — | |
| 85 | Linezolidum Comprim | 288.000 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA | — |
| 86 | Lorazepam comprim. | 1.200 RON | — | |
| 87 | Manitolum Sol perf | 24.000 RON | — | |
| 88 | Meropenemum Pulb.inj. | 17.600 RON | Anulat | — |
| 89 | Meropenemum Pulb. Inj | 1.050.000 RON | — | |
| 90 | Metamizolum Comprim | 8.160 RON | FELSIN FARM S.R.L. | — |
| 91 | Metamizolum Sol. inj | 69.840 RON | — | |
| 92 | Methylprednisolon Pulb inj | 9.975 RON | — | |
| 93 | Methylprednisolon.Pulb inj | 13.851 RON | — | |
| 94 | Metoclopramidum Sol. inj | 24.570 RON | Anulat | — |
| 95 | Metoprololum sol.inj | 920 RON | EUROPHARM HOLDING | — |
| 96 | Metoprololum succinat Comprim. | 3.300 RON | — | |
| 97 | Metronidazolum B Sol. perf | 21.300 RON | — | |
| 98 | Midazolanum Sol. inj | 61.260 RON | — | |
| 99 | Nitroglicerinum Sol.inj | 8.400 RON | Anulat | — |
| 100 | Noradrenalina Sol.inj | 94.500 RON | HYPERICUM S.R.L. | — |
| 101 | Omeprazol caps | 37.500 RON | PHARM AHEAD S.R.L. | — |
| 102 | Ondasetron Sol.inj. | 16.500 RON | Anulat | — |
| 103 | Ornitina+Aspartat sol.inj. | 85.056 RON | — | |
| 104 | Oseltamivirum Comprim | 44.800 RON | — | |
| 105 | Oseltamivirum comprim. | 10.500 RON | — | |
| 106 | Pantoprazolum Comprim. | 350 RON | — | |
| 107 | Pantoprazolum Sol.inj | 12.000 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | — |
| 108 | Paracetamolum Comprim | 18.000 RON | — | |
| 109 | Paracetamolum Sol.perf | 62.000 RON | — | |
| 110 | Paracetamolum Sol. orala | 14.000 RON | — | |
| 111 | Phytomenadionum Sol. inj | 14.400 RON | Anulat | — |
| 112 | Piperacilinum+tazobactamum Pulb inj | 171.440 RON | — | |
| 113 | Povidonum iodinatum Sol ext | 22.000 RON | TIS FARMACEUTIC | — |
| 114 | Propofolum | 11.190 RON | — | |
| 115 | Propofolum. | 1.338 RON | — | |
| 116 | Pyridoxinum comprim. | 4.080 RON | — | |
| 117 | Ranitidinum Sol. inj | 58.200 RON | Anulat | — |
| 118 | Rupatadina sol.orala | 18.384 RON | FARMEXIM S.A. | — |
| 119 | Saccharomyces boulardii liofilizat plic | 48.000 RON | — | |
| 120 | Salbutamolum Susp inh. | 28.210 RON | — | |
| 121 | Sulfametoxazol+trimetoprim Comprim | 7.560 RON | — | |
| 122 | Tramadol Sol.Inj | 3.900 RON | MEDIPLUS EXIM | — |
| 123 | Vancomicinum Pulb inj | 360.000 RON | — | |
| 124 | Vancomicinum. | 255.000 RON | COMPANIA NATIONALA UNIFARM | — |
| 125 | Voriconazolum Comprim | 8.000 RON | FILDAS TRADING | — |
| 126 | Voriconazolum Pulb perf | 62.000 RON | — |
Participanți · 32 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ROMFARMACHIM SA CUI RO 14927997
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ROMFARMACHIM SA CUI RO 14927997
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
HYPERICUM SRL CUI RO 12764176
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.