Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 8,5% sub estimat

Furnizare APARATURA SI ECHIPAMENTE MEDICALE

Număr anunț
CN1030976
Autoritate contractantă
SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI (CUI 4283570)
Furnizor / câștigător
MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL (CUI 24205100)
Cod CPV
33000000-0 · Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
14.279.346,09 RON
Valoare atribuită
13.071.710 RON 8,5% sub estimat
Data publicării
15.05.2021 01:35
Anunț de atribuire
CAN1066397
Termen limită
06.07.2021 15:00
Număr TED (JOUE)
2021/S 094-246522
Documentație de atribuire
DF1112740

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (9)

Estimat: 14.279.346,09 RON Adjudecat: 13.071.710 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Analizor gaze sanguine 60.000 RON BRAINS M & A CONSULTING 59.800 RON ↓0,3%
2 Administrare fluide 1.407.060 RON MEDIST IMAGING & P.O.C. 1.342.000 RON ↓4,6%
3 Explorari functionale 8.073.164,60 RON MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L.,HELLIMED SRL,VELMED INTERNATIONAL 7.023.160 RON ↓13,0%
4 Ventilatie 889.160 RON MINIMED SOLUTIONS S.R.L.,ARCA PERFORMANCE SOLUTIONS 871.000 RON ↓2,0%
5 Nebulizare 518.100 RON ARCA PERFORMANCE SOLUTIONS 507.750 RON ↓2,0%
6 Endoscopie 2.542.857,13 RON TEHNO ELECTRO MEDICAL COMPANY S.R.L. 2.542.000 RON
7 Aspiratie 48.000 RON Anulat
8 Spirometrie 35.122 RON S.C. LINDE GAZ ROMANIA S.R.L. S.R.L. 22.000 RON ↓37,4%
9 Bronhoscopie 705.882,36 RON Logaritm 704.000 RON ↓0,3%

Participanți · 13 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
LOGARITM SRL CUI RO 16589167
Subcontractanți 2
ELMED MEDICAL SRL CUI RO 11017750
Oferta 2 Câștigător Asociere
Ofertant lider
Asociați 1
MINIMED SOLUTIONS SRL CUI RO 23144897
Subcontractanți 3
HELLIMED SRL CUI RO 4885207
Terți + subcontractanți 1
Oferta 3 Câștigător Asociere
Ofertant lider
Asociați 2
HELLIMED SRL CUI RO 4885207
Încă 10 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

13.071.710 RON

din 14.279.346,09 RON estimat 8,5%

Adjudecat la 91,5% din estimat · economie 1.207.636,09 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.