Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 36,0% sub estimat
Furnizarea de tablete școlare, echipamente IT și rețea LAN pentru proiectul de investiții „Dotarea unităților de învățământ preuniversitar din orașul Comănești, județul Bacău, cu echipamente TIC necesare pentru derularea activităților didactice în mediul on-line”, depus spre finanțare prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020, Axa Prioritară 2 - Tehnologia Informației și Comunicației (TIC) pentru o economie digitală competitivă, Prioritatea de investiție - 2.3. Consolidarea aplicațiilor TIC pentru guvernare electronică, e-learning, Acțiunea 2.3.3 Îmbunătățirea conținutului digital și a infrastructurii TIC sistemice în domeniul e-educație, e-incluziune, e-sănătate și e-cultură
- Număr anunț
- CN1035568
- Autoritate contractantă
- ORASUL COMANESTI (CUI 4353269)
- Furnizor / câștigător
- ORANGE ROMANIA SA (CUI 9010105)
- Cod CPV
- 30213200-7 · Tablet PC (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.386.536,58 RON
- Valoare atribuită
- 3.447.723,84 RON 36,0% sub estimat
- Data publicării
- 08.10.2021 01:36
- Anunț de atribuire
- CAN1074304
- Termen limită
- 15.11.2021 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2021/S 196-508273
- Documentație de atribuire
- DF1126085
Documente
Documentația de atribuire
Loturi (2)
Estimat: 5.386.536,58 RON Adjudecat: 3.447.723,84 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Furnizare de tablete școlare | 3.260.398,10 RON | S.C. ORANGE ROMANIA S.A. | 1.775.850,58 RON ↓45,5% |
| 2 | Furnizare de echipamente IT si retea LAN | 2.126.138,48 RON | S.C. ELSACO SOLUTIONS SRL S.R.L. | 1.671.873,26 RON ↓21,4% |
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ELSACO SOLUTIONS SRL CUI 14364265
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ORANGE ROMANIA SA CUI RO 9010105
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
UNION CO SRL CUI RO 16591086
Valoare atribuită
3.447.723,84 RON
din 5.386.536,58 RON estimat
36,0%
Adjudecat la 64,0% din estimat · economie 1.938.812,74 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.