Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 29,4% sub estimat

Furnizare medicamente 6

Număr anunț
SCN1086005
Autoritate contractantă
MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02489 GALATI (CUI 3346980)
Furnizor / câștigător
MEDIPLUS EXIM SRL (CUI 9311280)
Cod CPV
33616000-1 · Vitamine (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Procedura simplificata
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
284.869,40 RON
Valoare atribuită
201.222,52 RON 29,4% sub estimat
Data publicării
18.05.2021 07:27
Anunț de atribuire
SCNA1054333
Termen limită
25.05.2021 15:00
Documentație de atribuire
DF1113156

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (33)

Estimat: 284.869,40 RON Adjudecat: 201.222,52 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 PYRIDOXINUM 10.880 RON
2 THIAMINUM 7.040 RON FARMEXIM S.A. 13.484 RON
3 ENALAPRILUM 1.100 RON
4 COMBINATII TIP ALLE 24.500 RON FITERMAN DISTRIBUTION 45.600 RON
5 COMBINATII TIP DERMAZIN 600 RON
6 POVIDONUM IODINATUM 3.300 RON Anulat
7 POVIDONUM IODINATUM. 6.804 RON DONA. LOGISTICA 6.831,72 RON
8 COMBINATII TIP NEODOLPASSE 0,30 mg+0,12 mg/ml 2.800 RON FRESENIUS KABI ROMANIA SRL 2.468 RON ↓11,9%
9 COMBINATII TIP QUARELIN 12.000 RON
10 COMBINATII TIP SINDOLOR 39.000 RON
11 DEXKETOPROFENUM 1.680 RON
12 IBUPROFENUM 6.000 RON
13 .IBUPROFENUM 160 RON
14 PARACETAMOLUM 46.440 RON B.BRAUN MEDICAL SRL 29.964 RON ↓35,5%
15 CHLORZOXAZONUM 400 RON PHARM AHEAD S.R.L. 900 RON
16 ALLOPURINOLUM 1.890 RON EUROPHARM HOLDING S.A. 18.106 RON
17 ALLOPURINOLUM. 1.560 RON
18 INOSINUM 3.600 RON
19 KETOROLACUM TROMETHAMIN 720 RON
20 KETOROLACUM TROMETHAMIN. 1.380 RON
21 PARECOXIB 6.440 RON MEDIPLUS EXIM SRL 80.445 RON
22 TRAMADOLUM 1.080 RON Anulat
23 ALPRAZOLAMUM 1.115,40 RON
24 BROMAZEPAMUM 450 RON IMECO S.A. 360 RON ↓20,0%
25 PHENOBARBITALUM 330 RON
26 TRAZODONUM 2.100 RON
27 PIRACETAMUM 1.920 RON
28 SERTRALINUM 392 RON ND PHARMA S.R.L. 2.853,60 RON
29 COMBINATII TIP TOBRADEX 180 RON FELSIN FARM S.R.L. 210,20 RON
30 OFLOXACINUM 280 RON
31 TIMOLOLUM 68 RON
32 COMBINATII TIP BIXTONIM 2.660 RON
33 IOMEPROLUM 96.000 RON

Participanți · 12 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
ND PHARMA SRL CUI 22082443
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
EUROPHARM HOLDING SA CUI RO 6567900
Încă 9 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

201.222,52 RON

din 284.869,40 RON estimat 29,4%

Adjudecat la 70,6% din estimat · economie 83.646,88 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.