Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 20,4% sub estimat
Servicii de elaborare a documentațiilor tehnico – economice (S.F. cu elemente de D.A.L.I., proiect tehnic, D.T.A.C., documentații pentru obținere avize, asistență tehnică) pentru obiectivul de investiții „Diversificarea mobilității urbane în municipiul Moinești pe axa Nord – Sud” în cadrul proiectului având codul SMIS 145313
- Număr anunț
- CN1037429
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Municipiul Moinesti (CUI 4591490)
- Furnizor / câștigător
- RUTIER-CONEX XXI SRL (CUI 10402889)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 71322000-1 · Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)
- Tip contract
- Servicii
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.671.848,74 RON
- Valoare atribuită
- 1.331.500 RON 20,4% sub estimat
- Data publicării
- 09.12.2021 11:00
- Anunț de atribuire
- CAN1074749
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 17.01.2022 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2021/S 240-632083
- Documentație de atribuire
- DF1132351
Documente
Documentația de atribuire
- caiet de sarcini.pdf.p7m
- catalog factori de evaluare.docx.p7m
- FisaDate_DF1132351.pdf
- formulare.docx.p7m
- indicatori de performanta.docx.p7m
- model formular propunere tehnica.docx.p7m
- proiect de contract.pdf.p7m
- tema de proiectare.pdf.p7m
DUAE
Participanți · 2 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
ROUTTE-CONSTRUCT SRL CUI RO 13761321
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
SIMPA CONSULT SRL CUI RO 17561261
Subcontractanți 6
AQUAPROIECT SRL CUI RO 11806826
A.R.M. GRUP FEROVIAR SRL CUI RO 27166219
PROIECT DRUM SRL CUI 2057658
TOTAL ELECTRIC SERV SRL CUI RO 18784377
TROCON SRL CUI 18561065
VARLAM NISTOR FLORIN PFA CUI 19716990
Valoare atribuită
1.331.500 RON
din 1.671.848,74 RON estimat
20,4%
Adjudecat la 79,6% din estimat · economie 340.348,74 RON
Deschise acum pe acest cod
32 licitații deschise pe 71322000-1 · Servicii de proiectare tehnica pentru c…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.