Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 18,0% sub estimat
PROIECTARE SI EXECUTIE “Autostrada SIBIU – FAGARAS TRONSONUL: 3 Arpasu de Jos (DN1) – Sambata de Sus (DJ 105B)”
- Număr anunț
- CN1045620
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. (CUI 16054368)
- Furnizor / câștigător
- MAKYOL Insaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.S. (CUI 141792)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45233100-0 · Lucrari de constructii de autostrazi si de drumuri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.163.076.976,19 RON
- Valoare atribuită
- 1.772.677.196,02 RON 18,0% sub estimat
- Data publicării
- 03.08.2022 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1110372
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 28.02.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2022/S 150-425550
- Documentație de atribuire
- DF1154888
Documente
Documentația de atribuire
- Anexa 1 la Documentatia de atribuire-signed.pdf
- Cerintele Beneficiarului -signed.pdf
- Documentele Beneficiarului.part001.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part002.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part003.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part004.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part005.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part006.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part007.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part008.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part009.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part010.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part011.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part012.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part013.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part014.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part015.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part016.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part017.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part018.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part019.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part020.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part021.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part022.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part023.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part024.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part025.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part026.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part027.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part028.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part029.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part030.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part031.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part032.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part033.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part034.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part035.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part036.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part037.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part038.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part039.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part040.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part041.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part042.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part043.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part044.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part045.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part046.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part047.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part048.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part049.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part050.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part051.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part052.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part053.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part054.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part055.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part056.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part057.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part058.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part059.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part060.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part061.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part062.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part063.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part064.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part065.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part066.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part067.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part068.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part069.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part070.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part071.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part072.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part073.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part074.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part075.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part076.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part077.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part078.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part079.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part080.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part081.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part082.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part083.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part084.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part085.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part086.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part087.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part088.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part089.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part090.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part091.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part092.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part093.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part094.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part095.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part096.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part097.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part098.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part099.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part100.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part101.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part102.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part103.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part104.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part105.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part106.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part107.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part108.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part109.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part110.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part111.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part112.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part113.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part114.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part115.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part116.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part117.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part118.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part119.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part120.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part121.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part122.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part123.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part124.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part125.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part126.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part127.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part128.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part129.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part130.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part131.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part132.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part133.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part134.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part135.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part136.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part137.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part138.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part139.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part140.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part141.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part142.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part143.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part144.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part145.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part146.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part147.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part148.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part149.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part150.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part151.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part152.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part153.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part154.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part155.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part156.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part157.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part158.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part159.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part160.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part161.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part162.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part163.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part164.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part165.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part166.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part167.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part168.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part169.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part170.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part171.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part172.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part173.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part174.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part175.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part176.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part177.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part178.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part179.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part180.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part181.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part182.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part183.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part184.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part185.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part186.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part187.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part188.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part189.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part190.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part191.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part192.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part193.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part194.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part195.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part196.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part197.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part198.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part199.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part200.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part201.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part202.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part203.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part204.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part205.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part206.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part207.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part208.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part209.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part210.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part211.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part212.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part213.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part214.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part215.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part216.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part217.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part218.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part219.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part220.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part221.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part222.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part223.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part224.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part225.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part226.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part227.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part228.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part229.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part230.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part231.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part232.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part233.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part234.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part235.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part236.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part237.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part238.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part239.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part240.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part241.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part242.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part243.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part244.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part245.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part246.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part247.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part248.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part249.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part250.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part251.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part252.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part253.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part254.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part255.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part256.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part257.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part258.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part259.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part260.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part261.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part262.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part263.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part264.rar.p7s
- Documentele Beneficiarului.part265.rar.p7s
- FisaDate_DF1154888.pdf
- Formulare -signed.pdf
- Model de Contract.rar.p7s
DUAE
Participanți · 4 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MAKYOL Insaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.S. CUI 141792
Subcontractanți 10
ECKON CEI SRL CUI RO 16412792
ELEKTRA INVEST SRL CUI 17554302
EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRL CUI 13280921
GENERAL SURVEY CORPORATION SRL CUI RO29813508
MUZEUL OLTENIEI CRAIOVA CUI 4417192
PIROTEHNIC OSB SRL CUI RO12916380
PROSPECT TECHNICAL STUDIES S.R.L. CUI 41476266
TERRA SILVA SRL CUI RO 18089362
VIO - TOP SRL CUI RO 11799060
VISIO CONSTRUCTION WORKS SRL CUI RO 32408734
Terți + subcontractanți 1
Mega Mühendislik Müşavirlik A.Ş. CUI 6130865038
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
Automagistral-Pivden CUI 34252469
Asociați 1
ROSTDORSTROY CUI 33658865
Terți susținători 1
STUDIO CORONA S.R.L. CIVIL ENGINEERING CUI 06555710018
Subcontractanți 6
ARTERA PROIECT SRL CUI 16603709
BACKUP TECHNOLOGY S.R.L. CUI RO 25890788
CONS ELECTRIFICAREA INSTAL SRL CUI RO 9315533
INFRA PLAN SRL CUI RO13722381
MECANPETROL SA CUI RO 934854
TOP RMR CONSTRUCT SRL CUI 33304154
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
WEBUILD SPA - MILANO CUI 00830660155
Subcontractanți 9
CONSTRUCTION & PIPELINE SERVICES SRL CUI RO10607701
ECKON CEI SRL CUI RO 16412792
ELECTROMONTAJ SA CUI RO 566
LAJEDO SRL CUI RO4458290
LUXTEN LIGHTING COMPANY SA CUI RO 6734030
MUZEUL JUDETEAN SATU MARE CUI 3897238
PIROTEHNIC OSB SRL CUI RO12916380
SAN ELECTROTERM GRUP SRL CUI 15344614
SWS Engineering CUI 00580910222
Valoare atribuită
1.772.677.196,02 RON
din 2.163.076.976,19 RON estimat
18,0%
Adjudecat la 82,0% din estimat · economie 390.399.780,17 RON
Deschise acum pe acest cod
63 licitații deschise pe 45233100-0 · Lucrari de constructii de autostrazi si…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.