Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 8,4% sub estimat

Echipamente medicale

Număr anunț
CN1046513
Autoritate contractantă
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Craiova (CUI 5002142)
Furnizor / câștigător
SIEMENS HEALTHCARE SRL (CUI 36153005)
Cod CPV
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
7.882.352,94 RON
Valoare atribuită
7.221.741,66 RON 8,4% sub estimat
Data publicării
28.08.2022 11:00
Anunț de atribuire
CAN1093210
Termen limită
30.09.2022 15:00
Număr TED (JOUE)
2022/S 167-473124
Documentație de atribuire
DF1157579

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (15)

Estimat: 7.882.352,94 RON Adjudecat: 7.221.741,66 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Echipament EEG ( inclusiv accesorii) 210.084,02 RON ASCO 90 209.900 RON ↓0,1%
2 Aparat Videolaringoscop-Fibrobronhoscop 277.310,92 RON KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA 1.348.846,24 RON
3 Aparat radiologie digital scopie + grafie ( 2 posturi) 1.260.504,20 RON SRM Medical,SUPERMEDICAL 1.260.500 RON
4 Computer Tomograf cu soft pediatric 2.100.840,34 RON SIEMENS HEALTHCARE SRL 2.100.000 RON
5 Masa operatie 336.134,46 RON KRAL MEDICAL SOLUTIONS SRL 332.773,12 RON ↓1,0%
6 Aparat anestezie 252.100,84 RON GENERAL ELECTRIC MEDICAL SYSTEMS ROMANIA 252.100 RON
7 Aparat de sterilizare cu abur, cu generator propriu, cu doua us… 1.260.504,20 RON MED Q CLINEXPERT 637.000 RON ↓49,5%
8 Sistem complet de Endourologie flexibila pediatrica 420.168,07 RON
9 Sistem chirurgie minim invaziva 4K 672.268,91 RON
10 Platforma electrochirurgie avansata 126.050,42 RON MEDTRONIC ROMANIA 125.700,69 RON ↓0,3%
11 Ecograf inalta performanta pentru diagnostic ginecologic si obs… 504.201,68 RON MEDIST IMAGING & P.O.C. 504.200 RON
12 Retinofot mydriatic/non-mydriatic retinal camera cu angiografie… 84.033,61 RON Kembli Med 84.033,61 RON
13 Motor pentru chirurgie ortopedica 84.033,62 RON STRYKER ROMANIA 78.054 RON ↓7,1%
14 Ecograf multidisciplinar Doppler color 252.100,84 RON SUPERMEDICAL 252.000 RON
15 Congelator stocare plasma proaspat congelata. 42.016,81 RON SAPACO 2000 36.634 RON ↓12,8%

Participanți · 15 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 3
SH MEDICAL SRL CUI RO 32207595
SRM MEDICAL SRL CUI RO 18746225
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
SAPACO 2000 SA CUI RO 12358950
Încă 12 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

7.221.741,66 RON

din 7.882.352,94 RON estimat 8,4%

Adjudecat la 91,6% din estimat · economie 660.611,28 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.