Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 25,1% sub estimat
Proiectare și Execuție Lucrări „GRADINITA” - din cadrul proiectului complex ”Dezvoltare infrastructură educațională (Hub educațional) și de sănătate (Unitate de Sănătate – Centru de excelență pentru protonoterapie), dezvoltare infrastructură sportivă (Bazin de înot, Bază sportivă) și Pădure-Parc în cadrul cartierului Borhanci"
- Număr anunț
- CN1049114
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Municipiul Cluj-Napoca (CUI 4305857)
- Furnizor / câștigător
- AXIAL CONSTRUCT INVEST SRL (CUI 28314534)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45200000-9 · Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 20.360.679,95 RON
- Valoare atribuită
- 15.260.329,62 RON 25,1% sub estimat
- Data publicării
- 06.11.2022 11:00
- Anunț de atribuire
- CAN1103996
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 10.01.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2022/S 216-620145
- Documentație de atribuire
- DF1163693
Documente
Documentația de atribuire
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
AXIAL CONSTRUCT INVEST SRL CUI RO 28314534
Subcontractanți 10
ASCENSOR ADVERTISING SRL CUI 21770894
CAR BOC SRL CUI RO16571992
DAMIAN GRUP SRL CUI 18295346
HYDROSFER INSTAL SRL CUI 16960280
KAZINST GRUP SRL CUI RO 26849469
MEGAMIX COMIMPEX SRL CUI RO5227617
PARCROM SERVICE SRL CUI RO20796810
REEA PROCONS SERV S.R.L. CUI RO 5933710
RLM DESIGN SERV SRL CUI 37955090
TOPONET SRL CUI 16578079
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
VERBAU ROMANIA CUI RO18972907
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
APOLLO PROJECT MANAGEMENT S.R.L. CUI 36849962
Asociați 2
ING PROIECT MANAGEMENT S.R.L. CUI RO 31101986
PROFESSIONAL CONSULTING ENGINEERS S.R.L. CUI RO34528494
Subcontractanți 5
MIRAL INSTAL COMPANY SRL CUI RO 15198012
MOB VAD SRL CUI RO 14656235
ROMALARM DGV SRL CUI 36519026
STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL CUI RO35026755
T & A CONSTRUCT S.R.L. CUI RO16999922
Valoare atribuită
15.260.329,62 RON
din 20.360.679,95 RON estimat
25,1%
Adjudecat la 74,9% din estimat · economie 5.100.350,33 RON
Deschise acum pe acest cod
345 licitații deschise pe 45200000-9 · Lucrari de constructii complete sau par…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.