Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 21,7% sub estimat

Achiziție echipamente medicale in cadrul proiectului „Imbunatatirea serviciilor sanitare ale Ambulatorului Spitalului Clinic de Psihiatrie si Neurologie Brasov prin achizitionarea de dotari” - SMIS 125706, transa II - 7 loturi, loturile 10-16

Număr anunț
CN1049528
Autoritate contractantă
Judetul Brasov (CUI 4384150)
Furnizor / câștigător
DYOMEDICA CND SRL (CUI 22112765)
Cod CPV
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.635.576,15 RON
Valoare atribuită
1.281.195 RON 21,7% sub estimat
Data publicării
18.11.2022 13:00
Anunț de atribuire
CAN1108967
Termen limită
04.01.2023 15:00
Număr TED (JOUE)
2022/S 224-646362
Documentație de atribuire
DF1164739

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (7)

Estimat: 1.635.576,15 RON Adjudecat: 1.281.195 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Echipamente medicale 212.812 RON Anulat
2 Echipamente laborator 127.697,75 RON Novaintermed S.R.L. 127.690 RON
3 Aparate de sterilizare 60.969,40 RON Anulat
4 Analizoare 1.207.440 RON Dyomedica CND 1.153.505 RON ↓4,5%
5 Echipamente frigorifice pentru laborator 5.520 RON Anulat
6 Echipamente IT 18.412 RON Anulat
7 Termometre 2.725 RON Anulat

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
NOVAINTERMED SRL CUI RO 6220293
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
DYOMEDICA CND SRL CUI ro 22112765
Subcontractanți 6
BIO SERVICE SRL CUI RO 5126701
DIAMEDIX IMPEX SA CUI RO 8529458
MEDICLIM S.R.L. CUI RO 6300279
NITECH SRL CUI RO 13890865
ROCHE ROMANIA SRL CUI 17551047
TOP DIAGNOSTICS SRL CUI RO 10572840
Oferta 3 Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 4
MEDIST S.R.L. CUI RO 6705884
NEOTECH SRL CUI RO 14486378
ROCHE ROMANIA SRL CUI 17551047
TOP DIAGNOSTICS SRL CUI RO 10572840

Valoare atribuită

1.281.195 RON

din 1.635.576,15 RON estimat 21,7%

Adjudecat la 78,3% din estimat · economie 354.381,15 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.