Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 50,4% sub estimat

Achiziție - active fixe corporale echipamente CD: • Lot 1: Modul achizitie spectroscopie multinucleu si bobina dedicată MRI 7T – 1 buc • Lot 2: Sistem complex de incubare a agentilor de contrast în culturi celulare – 1 buc • Lot 3: Sistem de Scanare 3D cu Laser – 1 buc • Lot 4: Sistem de Azot Lichid – 1 buc • Lot 5: Bioimprimanta 3D – 1 buc - POC/448/1/1/127725, cod SMIS 127725

Număr anunț
CN1050010
Autoritate contractantă
UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI (CUI 4305849)
Furnizor / câștigător
APEL LASER SRL (CUI 15595373)
Cod CPV
38000000-5 · Echipamente de laborator, optice si de precizie (cu exceptia ochelarilor) (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.773.962,22 RON
Valoare atribuită
2.367.065 RON 50,4% sub estimat
Data publicării
02.12.2022 01:00
Anunț de atribuire
CAN1096673
Termen limită
09.01.2023 15:00
Număr TED (JOUE)
2022/S 234-676310
Documentație de atribuire
DF1166162

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (5)

Estimat: 4.773.962,22 RON Adjudecat: 2.367.065 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Modul achizitie spectroscopie multinucleu si bobina dedicată MR… 2.111.140,08 RON Anulat
2 Sistem complex de incubare a agentilor de contrast în culturi … 577.304,52 RON WATT DISTRIBUTOR 577.065 RON
3 Sistem de Scanare 3D cu Laser – lot 3 100.622 RON Anulat
4 Sistem de Azot Lichid – lot 4 1.245.087,62 RON S.C. APEL LASER S.R.L. 1.140.000 RON ↓8,4%
5 Bioimprimanta 3D – lot 5 739.808 RON APEL LASER 650.000 RON ↓12,1%

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
APEL LASER SRL CUI RO 15595373
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
WATT DISTRIBUTOR SRL CUI RO 10817509
Oferta 3 Individuala
Ofertant lider
DEXTER COM S.R.L. CUI RO 8875940

Valoare atribuită

2.367.065 RON

din 4.773.962,22 RON estimat 50,4%

Adjudecat la 49,6% din estimat · economie 2.406.897,22 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.