Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 17,6% sub estimat
Alimente cu termen lung de conservare
- Număr anunț
- CN1052595
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - U.M. 02192 (CUI 4515484)
- Furnizor / câștigător
- BLACK SEA EUROINVESTMENT (CUI 21211132)
- Cod CPV
- 15800000-6 · Diverse produse alimentare (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 393.333,30 RON
- Valoare atribuită
- 323.945,56 RON 17,6% sub estimat
- Data publicării
- 27.02.2023 21:06
- Anunț de atribuire
- CAN1106907
- Termen limită
- 06.04.2023 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1172249
Documente
Documentația de atribuire
- Caiet de sarcini TLC.pdf.p7s
- FisaDate_DF1172249.pdf
- Formular Propunere tehnica TLC.doc.p7s
- Model Acord-cadru.pdf.p7s
- Model Contract subsecvent.pdf.p7s
- modele formulare TLC.doc
DUAE
Loturi (12)
Estimat: 393.333,30 RON Adjudecat: 323.945,56 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Cereale integrale | 77.240,77 RON | METRANS · METRANS,STEDYAN COM,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. 4 contracte | 69.467 RON ↓10,1% |
| METRANS · contract ap 11876 · 04.07.2023 | 22.980 RON | |||
| METRANS,STEDYAN COM,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · contract AP 11752 · 03.07.2023 | — | |||
| METRANS · contract AP 11871 · 04.07.2023 | 34.167 RON | |||
| METRANS · contract AP 11875 · 04.07.2023 | 12.320 RON | |||
| 2 | Fasole uscată boabe | 28.091,70 RON | STEDYAN COM 3 contracte | 26.415,90 RON ↓6,0% |
| STEDYAN COM · contract ap 11874 · 04.07.2023 | 17.197,29 RON | |||
| STEDYAN COM · contract ap 11873 · 04.07.2023 | 9.218,61 RON | |||
| GRANBIS,STEDYAN COM · contract AP 11753 · 03.07.2023 | — | |||
| 3 | Făină de grâu albă | 9.525,60 RON | STEDYAN COM · BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM,GRANBIS 2 contracte | 2.453,11 RON ↓74,2% |
| STEDYAN COM · contract AP 11877 · 04.07.2023 | 2.453,11 RON | |||
| BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM,GRANBIS · contract AP 11754 · 03.07.2023 | — | |||
| 4 | Făină de porumb | 17.044,58 RON | BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM,GRANBIS · STEDYAN COM 3 contracte | 11.874,66 RON ↓30,3% |
| BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM,GRANBIS · contract AP 11755 · 03.07.2023 | — | |||
| STEDYAN COM · contract AP 11879 · 04.07.2023 | 902,58 RON | |||
| STEDYAN COM · contract AP 11880 · 04.07.2023 | 10.972,08 RON | |||
| 5 | Griș | 2.302,02 RON | STEDYAN COM · GRANBIS,STEDYAN COM,BLACK SEA EUROINVESTMENT 3 contracte | 2.041,83 RON ↓11,3% |
| STEDYAN COM · contract AP 11882 · 04.07.2023 | 1.324,18 RON | |||
| STEDYAN COM · contract AP 11881 · 04.07.2023 | 717,65 RON | |||
| GRANBIS,STEDYAN COM,BLACK SEA EUROINVESTMENT · contract AP 11756 · 03.07.2023 | — | |||
| 6 | Miere de albine | 36.817,90 RON | GRANBIS · GRANBIS,METRANS,STEDYAN COM 3 contracte | 27.887 RON ↓24,3% |
| GRANBIS · contract AP 11884 · 04.07.2023 | 18.154,20 RON | |||
| GRANBIS · contract AP 11883 · 04.07.2023 | 9.732,80 RON | |||
| GRANBIS,METRANS,STEDYAN COM · contract AP11757 · 03.07.2023 | — | |||
| 7 | Orez | 8.784,72 RON | GRANBIS · GRANBIS,BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM 3 contracte | 7.144,20 RON ↓18,7% |
| GRANBIS · contract AP 11886 · 04.07.2023 | 4.649,40 RON | |||
| GRANBIS,BLACK SEA EUROINVESTMENT,STEDYAN COM · contract AP 11758 · 03.07.2023 | — | |||
| GRANBIS · contract AP 11885 · 04.07.2023 | 2.494,80 RON | |||
| 8 | Paste făinoase | 11.768,21 RON | OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L.,STEDYAN COM,GRANBIS 4 contracte | 10.732,30 RON ↓8,8% |
| OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · contract AP 11890 · 04.07.2023 | 3.660,80 RON | |||
| OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · contract AP 11887 · 04.07.2023 | 5.265,80 RON | |||
| OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L.,STEDYAN COM,GRANBIS · contract AP 11759 · 03.07.2023 | — | |||
| OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · contract AP 11889 · 04.07.2023 | 1.805,70 RON | |||
| 9 | Ulei de floarea soarelui | 37.333,28 RON | STEDYAN COM,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L.,GRANBIS 3 contracte | 17.979,20 RON ↓51,8% |
| STEDYAN COM,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L.,GRANBIS · contract AP 11760 · 03.07.2023 | — | |||
| GRANBIS · contract AP 11891 · 04.07.2023 | 6.269,60 RON | |||
| GRANBIS · contract AP 11892 · 04.07.2023 | 11.709,60 RON | |||
| 10 | Ulei de măsline | 43.669,92 RON | STEDYAN COM,GRANBIS,METRANS · GRANBIS 3 contracte | 34.109,20 RON ↓21,9% |
| STEDYAN COM,GRANBIS,METRANS · contract AP 11761 · 03.07.2023 | — | |||
| GRANBIS · contract AP 11893 · 04.07.2023 | 10.948,30 RON | |||
| GRANBIS · contract AP 11894 · 04.07.2023 | 23.160,90 RON | |||
| 11 | Zahăr | 30.417,96 RON | STEDYAN COM · STEDYAN COM,GRANBIS,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. 3 contracte | 23.887,24 RON ↓21,5% |
| STEDYAN COM · contract AP 11895 · 04.07.2023 | 7.585,98 RON | |||
| STEDYAN COM · contract AP 11896 · 04.07.2023 | 16.301,26 RON | |||
| STEDYAN COM,GRANBIS,OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. · contract AP 11762 · 03.07.2023 | — | |||
| 12 | Pachete hrana rece | 90.336,64 RON | BLACK SEA EUROINVESTMENT 3 contracte | 89.953,92 RON ↓0,4% |
| BLACK SEA EUROINVESTMENT · contract AP 11898 · 04.07.2023 | 63.554,40 RON | |||
| BLACK SEA EUROINVESTMENT · contract AP 11897 · 04.07.2023 | 26.399,52 RON | |||
| GRANBIS,BLACK SEA EUROINVESTMENT · contract AP 11763 · 03.07.2023 | — | |||
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
GRANBIS SRL CUI RO 6115158
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
STEDYAN COM SRL CUI RO 15779023
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
METRANS SRL CUI RO 14517474
Valoare atribuită
323.945,56 RON
din 393.333,30 RON estimat
17,6%
Adjudecat la 82,4% din estimat · economie 69.387,74 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.