Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 9,9% sub estimat

Proiect tehnic + executie lucrari - ”Reabilitare și modernizare infrastructură rutieră în municipiul Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava”

Număr anunț
CN1056776
Autoritate contractantă
Primaria municipiului Campulung Moldovenesc (CUI 4842400)
Furnizor / câștigător
CALCARUL SA (CUI 7220224)
Cod CPV
45233140-2 · Lucrari de drumuri (Rev.2)
Tip contract
Lucrari
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
37.404.202,59 RON
Valoare atribuită
33.710.388,26 RON 9,9% sub estimat
Data publicării
29.06.2023 17:01
Anunț de atribuire
CAN1113145
Termen limită
24.08.2023 15:00
Număr TED (JOUE)
2023/S 124-391253
Documentație de atribuire
DF1183121

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (2)

Estimat: 37.404.202,59 RON Adjudecat: 33.710.388,26 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Prestarea serviciilor de proiectare, verificare proiect tehnic,… 21.320.395,48 RON S.C. COMPLET RUTIER HD S.R.L.,MAGHEBO,CALCARUL S.A. 19.194.610,12 RON ↓10,0%
2 Prestarea serviciilor de proiectare, verificare proiect tehnic,… 16.083.807,11 RON S.C. COMPLET RUTIER HD S.R.L.,MAGHEBO,CALCARUL S.A. 14.515.778,14 RON ↓9,7%

Participanți · 2 oferte

Oferta 1 Câștigător Asociere
Ofertant lider
CALCARUL SA CUI RO 7220224
Asociați 2
MAGHEBO SRL CUI RO 18996949
Subcontractanți 1
IRIS VP S.R.L. CUI 47294077
Oferta 2 Câștigător Asociere
Ofertant lider
CALCARUL SA CUI RO 7220224
Asociați 1
Subcontractanți 1
IRIS VP S.R.L. CUI 47294077

Valoare atribuită

33.710.388,26 RON

din 37.404.202,59 RON estimat 9,9%

Adjudecat la 90,1% din estimat · economie 3.693.814,33 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.