Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 1,2% sub estimat
Proiectare și Execuție lucrări de intervenție pentru obiectivele de investiţii “Îmbunătățirea eficienței energetice a blocurilor de locuințe BISTRIȚA 18 și BISTRIȚA 18.1”- 2 loturi
- Număr anunț
- CN1057457
- Autoritate contractantă
- Municipiul Bistrita (CUI 4347569)
- Furnizor / câștigător
- KES BUSINESS S.R.L. (CUI 34697191)
- Cod CPV
- 45321000-3 · Lucrari de izolare termica (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 20.849.615,15 RON
- Valoare atribuită
- 20.600.186 RON 1,2% sub estimat
- Data publicării
- 19.07.2023 11:01
- Anunț de atribuire
- CAN1116319
- Termen limită
- 21.08.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2023/S 139-442925
- Documentație de atribuire
- DF1184987
Documente
Documentația de atribuire
- CAIET DE SARCINI-signed.pdf
- Contract B18 model.doc.p7s
- Declaratia DNSH_PNRR.doc.p7s
- FisaDate_DF1184987.pdf
- FORMULARE SI MODELE.odt.p7s
- Formular PROPUNERE TEHNICA B18.odt.p7s
- PT si EX B18.1.rar.p7s
- PT si Ex B18.part1.rar.p7s
- PT si Ex B18.part2.rar.p7s
- PT si Ex B18.part3.rar.p7s
- PT si Ex B18.part4.rar.p7s
DUAE
Loturi (2)
Estimat: 20.849.615,15 RON Adjudecat: 20.600.186 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Proiectare (PAC+PT+CS+DE) + asistență tehnică pe parcursul exec… | 17.638.294,70 RON | Kes Business SRL,S.C. AVRIL S.R.L.,S.C. ROMCO SYSTEM S.R.L. S.R.L. | 17.388.886 RON ↓1,4% |
| 2 | Proiectare (PAC+PT+CS+DE) + asistență tehnică pe parcursul exec… | 3.211.320,45 RON | AVRIL,LOYAL CENTER S.R.L.,Kes Business | 3.211.300 RON |
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
AVRIL S.R.L. CUI RO 2825969
Subcontractanți 4
INST-NISTOR SRL CUI RO 566132
NOVA INSTAL SISTEM S.R.L. CUI 35793170
ORIZONT ELECTRIC S.R.L. CUI RO43615620
ROGOJAN MIRCEA-GEORGE - TOPOGRAF CUI 35629349
Oferta 2
Câștigător Asociere
Ofertant lider
ROMCO SYSTEM SRL CUI RO 15315902
Subcontractanți 5
INST-NISTOR SRL CUI RO 566132
NOVA INSTAL SISTEM S.R.L. CUI 35793170
ORIZONT ELECTRIC S.R.L. CUI RO43615620
ROGOJAN MIRCEA-GEORGE - TOPOGRAF CUI 35629349
SESAM PROTECT SRL CUI 27105203
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
KRONOS LIFE CONSTRUCT SRL CUI RO 23569472
Asociați 1
CONSTRUCT CC SRL CUI RO 23415481
Terți + subcontractanți 1
LANDMANIA SRL CUI RO 25479767
Valoare atribuită
20.600.186 RON
din 20.849.615,15 RON estimat
1,2%
Adjudecat la 98,8% din estimat · economie 249.429,15 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.