Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 4,7% sub estimat

Achizitia de aparatura de cercetare dezvoltare necesara pentru laboratorul de produsi ecologici si ecologie, in vederea implementarii proiectului “CENTRULUI DE CERCETARE IN BIO-ECO-ECONOMIE SUSTENABILA”POC-448/1/1/2021 cod SMIS 128019

Număr anunț
CN1057432
Autoritate contractantă
Universitatea Aurel Vlaicu din Arad (CUI 3519500)
Furnizor / câștigător
Shimadzu Handelsgesellschaft mbH (CUI 18379608)
Cod CPV
38432200-4 · Cromatografe (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.617.449,59 RON
Valoare atribuită
6.305.798 RON 4,7% sub estimat
Data publicării
17.07.2023 01:00
Anunț de atribuire
CAN1117137
Termen limită
17.08.2023 15:00
Număr TED (JOUE)
2023/S 138-439519
Documentație de atribuire
DF1185019

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (5)

Estimat: 6.617.449,59 RON Adjudecat: 6.305.798 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Cromatografe si aparate necesare extractiei 3.544.969,59 RON
2 Spectrometru de masa cu transfer de protoni cu detector de masa… 2.304.000 RON Shimadzu Handelsgesellschaft mbH 5.844.800 RON
3 Aparat pentu determinarea schimbului de gaze din frunze 364.800 RON
4 Camera crestere plante si etuve 291.840 RON NITECH 460.998 RON
5 Generator de azot lichid 111.840 RON Anulat

Participanți · 9 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
NITECH SRL CUI RO 13890865
Subcontractanți 1
LABSERVICE SRL CUI RO 14607410
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
NITECH SRL CUI RO 13890865
Încă 6 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

6.305.798 RON

din 6.617.449,59 RON estimat 4,7%

Adjudecat la 95,3% din estimat · economie 311.651,59 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.