Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 14,4% sub estimat

Achiziţia de Echipamente medicale / Maşini de spălat rufe şi maşini de uscat rufe 10 loturi - PNRR Componența: 12 – Sănătate / Investiția 2.4

Număr anunț
CN1058257
Autoritate contractantă
SPITALUL JUDETEAN "DR.FOGOLYAN KRISTOF"SFANTU GHEORGHE (CUI 4202010)
Furnizor / câștigător
SAPACO 2000 SA (CUI 12358950)
Cod CPV
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.915.950,34 RON
Valoare atribuită
1.640.812 RON 14,4% sub estimat
Data publicării
10.08.2023 11:02
Anunț de atribuire
CAN1120999
Termen limită
12.09.2023 15:00
Număr TED (JOUE)
2023/S 154-491145
Documentație de atribuire
DF1187059

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (10)

Estimat: 1.915.950,34 RON Adjudecat: 1.640.812 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Dozator automat de dezinfectant 1.386 RON Anulat
2 Dispozitiv pentru prelevarea aeromicroflorei 24.500 RON Anulat
3 Purificator aer UVC cu prezenta umana 175.652,25 RON S.C. BIOCOMP S.R.L. 123.675 RON ↓29,6%
4 Cărucior profesional curatenie uz spitalicesc mop talpa 53.850 RON Anulat
5 Cărucior pentru lenjerie 63.000 RON
6 Mașina de spălat ploști urinare 1.026.375 RON S.C. SAPACO 2000 S.A. S.C.S. 950.000 RON ↓7,4%
7 Mașină de spălat-uscat pardoselii 79.500 RON
8 Mașini de spălat profesionale 302.500 RON
9 Sistem de dozare detergent și dezinfectant pentru mașinile de s… 48.651,21 RON MULTI CLEANING SYSTEM 438.137 RON
10 Calandru 140.535,88 RON HORECA EQUIPMENT 129.000 RON ↓8,2%

Participanți · 9 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
SAPACO 2000 SA CUI RO 12358950
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
BIOCOMP SRL CUI RO 1973703
Încă 6 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

1.640.812 RON

din 1.915.950,34 RON estimat 14,4%

Adjudecat la 85,6% din estimat · economie 275.138,34 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.