Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 4,2% sub estimat
Proiectare, executie lucrari si asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei lucrarilor pentru obiectivul de investitii: Construire Camin Studentesc – Universitatea din Oradea, str. Fagarasului nr. 9, municipiul Oradea, judetul Bihor
- Număr anunț
- CN1059259
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA (CUI 14273221)
- Furnizor / câștigător
- ACI CLUJ SA (CUI 200513)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45200000-9 · Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 102.862.942,13 RON
- Valoare atribuită
- 98.500.562,31 RON 4,2% sub estimat
- Data publicării
- 06.09.2023 17:00
- Anunț de atribuire
- CAN1138330
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 27.10.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2023/S 173-540437
- Documentație de atribuire
- DF1189470
Documente
Documentația de atribuire
- 2023.07.26 - INSTRUCTIUNI PENTRU OFERTANTI.docx.p7s
- Contract PE FIDIC HOTARARE 1347 DIN 2022 camin Oradea 25.08.2023 completat tehnic.docx.p7s
- dt.7z.001.p7s
- dt.7z.002.p7s
- dt.7z.003.p7s
- dt.7z.004.p7s
- FisaDate_DF1189470.pdf
- Formulare P+E_Contract AP.doc.p7s
DUAE
Participanți · 12 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
ACI CLUJ SA CUI RO 200513
Asociați 1
DICO SI TIGANAS BIROU DE PROIECTARE SRL CUI 9256461
Subcontractanți 5
ABCONY SERV S.R.L. CUI RO 32687612
INFOCOMM SYSTEMS SRL CUI RO 9291671
KONE ASCENSORUL SA CUI RO24387592
QMECK WORKS SRL CUI 37888510
SIMACEK FACILITY SERVICES RO SRL CUI RO23678720
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
CONCELEX SRL CUI RO 6544184
Asociați 3
CONCELEX ENGINEERING SRL CUI 14052360
CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRL CUI RO31730943
QUADRATUM ARCHITECTURE SRL CUI RO15086345
Subcontractanți 10
CES CONSULTING SERVICES SRL CUI 28001952
CONSUS ELECTRIC SRL CUI RO22446757
DP PROIECT INSTAL S.R.L. CUI 35594879
EZ PROJECT AG SRL CUI RO18042335
GEO-TECH SRL CUI 9444872
GLOBAL GIS CONSULTING AG SRL CUI RO27748837
KRONLIFT SRL CUI RO 28428580
MC GENERAL CONSTRUCT ALFA SRL CUI 36254204
SEIV INSTAL SRL CUI RO17658796
SION SOLUTION SRL CUI 30568089
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
SELINA SRL CUI RO 6649997
Asociați 3
CONSTRUCTORUL SALARD SRL CUI RO 112454
POLIART SRL CUI RO11493800
POPP & ASOCIATII SRL CUI 14770662
Subcontractanți 8
ADDICT ENGINEERING SRL CUI 37775340
AL.SE.RO. IMPEX SRL CUI RO 9341869
AMPER PROIECT SRL CUI RO 15526497
ERGOCON SRL CUI RO6429568
INSELMA SRL CUI RO 16224829
POPP & ASOCIATII CONSULTING ENGINEERS SRL CUI RO16684843
PRECON TRANSILVANIA S.R.L. CUI 40807310
SCHINDLER ROMANIA SRL CUI RO 11530967
Valoare atribuită
98.500.562,31 RON
din 102.862.942,13 RON estimat
4,2%
Adjudecat la 95,8% din estimat · economie 4.362.379,82 RON
Deschise acum pe acest cod
345 licitații deschise pe 45200000-9 · Lucrari de constructii complete sau par…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.