Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 20,0% sub estimat
Proiectare și execuție lucrări la obiectivul “Construire Parcare strada Mușatini inclusiv branșamente la utilități”
- Număr anunț
- CN1069499
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Municipiul Iasi (CUI 4541580)
- Furnizor / câștigător
- KATAR CONNEG S.R.L. (CUI 40314681)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45223300-9 · Lucrari de constructii de parcari (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 36.764.069,24 RON
- Valoare atribuită
- 29.411.180,50 RON 20,0% sub estimat
- Data publicării
- 31.05.2024 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1166342
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 30.08.2024 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 321593-2024
- Documentație de atribuire
- DF1216050
Documente
Documentația de atribuire
- Acord contractual.pdf.p7m
- Caiet sarcini.pdf.p7m
- Draft Cond gen si specif.pdf.p7m
- FisaDate_DF1216050.pdf
- Formulare proiectare si executie.doc.p7m
- Formular oferta tehnica.docx.p7m
- PT Musatini.rar.p7m
DUAE
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
KATAR CONNEG S.R.L. CUI 40314681
Subcontractanți 5
ARAMIS SRL CUI 3423048
IMECO SRL CUI RO 1958096
REFCONSTEEL S.R.L. CUI RO17253458
SCHINDLER ROMANIA SRL CUI RO 11530967
INSTAL CONSTRUCT SRL CUI RO11076381
Terți + subcontractanți 1
PROCONSTRUCT SRL CUI RO 4737286
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
SSAB-AG S.A. CUI RO 2816022
Asociați 1
SC BEMEL AG SRL CUI 30160658
Subcontractanți 6
GAMSERV CONS SRL CUI 38156989
KONE ASCENSORUL SA CUI RO24387592
MATRIX SMART INSTAL S.R.L. CUI 44395565
MONARCHY NORTH S.R.L. CUI 46778532
SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL CUI RO 17982104
VEST INSTAL S.R.L. CUI RO 18991887
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
EREN CONS SRL CUI RO 17203875
Asociați 1
CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRL CUI RO31730943
Subcontractanți 7
BMF TOTAL SERV CUI RO31238674
ECKON CEI SRL CUI RO 16412792
EDIT STRUCTURAL SRL CUI 26751249
KADRA TECH S.R.L. CUI RO 17696129
MC GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING SRL CUI RO 22626022
NIBACO SRL CUI RO 23077356
SCHINDLER ROMANIA SRL CUI RO 11530967
Valoare atribuită
29.411.180,50 RON
din 36.764.069,24 RON estimat
20,0%
Adjudecat la 80,0% din estimat · economie 7.352.888,74 RON
Deschise acum pe acest cod
1 licitație deschisă pe 45223300-9 · Lucrari de constructii de parcari (Rev.…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.