Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 20,5% sub estimat

Achizitionarea de echipamente destinate reducerii riscului de infectii nosocomiale in cadrul Spitalului Judetean de Urgenta ''Sf. Apostol Andrei'' Galati

Număr anunț
CN1070608
Autoritate contractantă
JUDETUL GALATI (CUI 3127476)
Furnizor / câștigător
DIAMEDIX IMPEX SA (CUI 8529458)
Cod CPV
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.282.466,82 RON
Valoare atribuită
2.610.000 RON 20,5% sub estimat
Data publicării
02.07.2024 13:00
Anunț de atribuire
CAN1133704
Termen limită
19.09.2024 15:00
Număr TED (JOUE)
390675-2024
Documentație de atribuire
DF1218855

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (5)

Estimat: 3.282.466,82 RON Adjudecat: 2.610.000 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Lotul 1 - Sistem automat de însămânțare pe medii de cultură 2.610.000 RON DIAMEDIX IMPEX 2.610.000 RON
2 Lotul 2 - Mașină automată cu ultrasunete pentru curățat instrum… 12.847,20 RON Anulat
3 Lotul 3 - Aparat automat de sterilizare a instrumentarului (6 … 177.819,62 RON Anulat
4 Lotul 4 - Sistem de sterilizare instrumentar medical (7 bucati) 331.800 RON Anulat
5 Lotul 5 - Echipament dezinfecție suprafețe pe bază de UV C 150.000 RON Anulat

Participanți · 2 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
DIAMEDIX IMPEX SA CUI RO 8529458
Oferta 2 Individuala
Ofertant lider
MEDIST S.R.L. CUI RO 6705884

Valoare atribuită

2.610.000 RON

din 3.282.466,82 RON estimat 20,5%

Adjudecat la 79,5% din estimat · economie 672.466,82 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.