Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 8,5% sub estimat
Materiale sanitare pentru Programul National de Cardiologie: defibrilatoare tricamerale si alte materiale specifice derularii programului
- Număr anunț
- CN1071791
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA (CUI 4288063)
- Furnizor / câștigător
- MEDTRONIC ROMANIA SRL (CUI 35182347)
- Cod CPV
- 33182100-0 · Defibrilator (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.510.740 RON
- Valoare atribuită
- 3.211.132 RON 8,5% sub estimat
- Data publicării
- 05.08.2024 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1134064
- Termen limită
- 04.09.2024 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 470496-2024
- Documentație de atribuire
- DF1222175
Documente
Documentația de atribuire
- caiet de sarcini.pdf.p7s
- FisaDate_DF1222175.pdf
- FORMULARE.doc.p7s
- Model acord cadru si contract subsecvent _materiale.docx.p7s
DUAE
Loturi (9)
Estimat: 3.510.740 RON Adjudecat: 3.180.608 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Defibrilator cardiac tricameral CRT-D Tip A cu sonda bipolara… | 558.360 RON | MEDTRONIC ROMANIA SRL | 1.099.200 RON |
| 2 | Defibrilator cardiac tricameral CRT-D Tip B cu sonda quadripo… | 669.600 RON | MEDTRONIC ROMANIA SRL 11 contracte | 308.700 RON ↓53,9% |
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 988 · 10.06.2025 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 476 · 05.03.2026 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 222 · 07.02.2025 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 1170 · 31.10.2024 | 47.800 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 1065 · 01.10.2024 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 477 · 06.03.2025 | 45.800 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 1232 · 17.10.2025 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 224. · 05.02.2026 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 1044 · 03.07.2025 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 13 · 13.01.2025 | 23.900 RON | |||
| MEDTRONIC ROMANIA SRL · contract 745 · 10.04.2025 | 23.900 RON | |||
| 3 | Defibrilator cardiac tricameral CRT-D Tip C pentru pacientii … | 871.200 RON | Anulat | — |
| 4 | Cateter diagnostic | 320.000 RON | MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS 22 contracte | 469.760 RON |
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1429 · 27.11.2025 | 4.800 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 97 · 27.01.2025 | 20.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1372 · 18.11.2025 | 1.600 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 573 · 20.03.2026 | 2.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 224 · 10.02.2025 | 1.760 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 381 · 25.02.2025 | 20.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1269 · 31.10.2025 | 6.400 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1215 · 16.10.2025 | 1.200 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1209 · 16.10.2025 | 2.400 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1072 · 09.07.2025 | 3.200 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 832 · 08.05.2025 | 3.200 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 979 · 06.06.2025 | 40.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 968 · 05.06.2025 | 3.200 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 534 · 11.03.2026 | 1.600 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1095 · 04.10.2024 | 4.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 513 · 09.03.2026 | 6.400 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1179 · 01.11.2024 | 3.200 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1307 · 28.11.2024 | 20.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 118 · 28.01.2026 | 1.600 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 1047 · 23.09.2024 | 320.000 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 21 · 09.01.2026 | 1.600 RON | |||
| MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS · contract 7 · 08.01.2026 | 1.600 RON | |||
| 5 | Teaca arteriala lungă | 80.000 RON | Balton Med 12 contracte | 84.960 RON |
| Balton Med · contract 405 · 26.02.2026 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 1046 · 23.09.2024 | 72.000 RON | |||
| Balton Med · contract 1218 · 05.11.2024 | 2.700 RON | |||
| Balton Med · contract 1322 · 03.12.2024 | 1.260 RON | |||
| Balton Med · contract 194 · 04.02.2025 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 1037 · 01.07.2025 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 1219 · 16.10.2025 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 1277 · 31.10.2025 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 1438 · 27.11.2025 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 4 · 08.01.2026 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 518 · 09.03.2026 | 900 RON | |||
| Balton Med · contract 635 · 30.03.2026 | 1.800 RON | |||
| 6 | Baloane angioplastie periferie | 430.000 RON | ANGIOSPECTRU MED S.R.L. 21 contracte | 143.010 RON ↓66,7% |
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 791 · 24.04.2025 | 2.150 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1096 · 10.07.2025 | 4.300 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1401 · 18.12.2024 | 2.150 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 124 · 28.01.2026 | 7.310 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1263 · 18.11.2024 | 3.870 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 316 · 18.02.2026 | 2.150 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1217 · 05.11.2024 | 11.950 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 403 · 26.02.2026 | 10.750 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1139 · 15.10.2024 | 5.590 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 517 · 09.03.2026 | 2.150 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 966 · 03.06.2025 | 12.900 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 934 · 27.05.2025 | 4.300 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 812 · 30.04.2025 | 8.600 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1036 · 01.07.2025 | 860 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1218. · 16.10.2025 | 2.150 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 604. · 31.03.2025 | 8.600 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1276 · 31.10.2025 | 7.310 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 196 · 04.02.2025 | 16.250 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1437 · 27.11.2025 | 8.170 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 634 · 30.03.2026 | 15.050 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 5 · 08.01.2026 | 6.450 RON | |||
| 7 | Stent periferic premontat pe balon | 550.000 RON | ANGIOSPECTRU MED S.R.L. 5 contracte | 54.060 RON ↓90,2% |
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1 · 03.01.2025 | 16.250 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1321 · 03.12.2024 | 14.100 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1127 · 10.10.2024 | 7.650 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1081 · 03.10.2024 | 4.110 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 461 · 03.03.2025 | 11.950 RON | |||
| 8 | Stent graft periferie | 18.500 RON | ANGIOSPECTRU MED S.R.L. 2 contracte | 1.009.600 RON |
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 755 · 10.04.2025 | 11.100 RON | |||
| ANGIOSPECTRU MED S.R.L. · contract 1045 · 23.09.2024 | 998.500 RON | |||
| 9 | Valva hemostatica in Y | 13.080 RON | L&P MEDICAL · L&P MEDICAL,MEDICAL TECHNOLOGIES WORLD SRL 5 contracte | 11.318 RON ↓13,5% |
| L&P MEDICAL · contract 733 · 09.04.2025 | 170 RON | |||
| L&P MEDICAL · contract 887 · 13.05.2025 | 170 RON | |||
| L&P MEDICAL · contract 512 · 11.03.2025 | 187 RON | |||
| L&P MEDICAL · contract 1331 · 04.12.2024 | 51 RON | |||
| L&P MEDICAL,MEDICAL TECHNOLOGIES WORLD SRL · contract 1056/1057 · 27.09.2024 | 10.740 RON | |||
Participanți · 7 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICAL DEVICES & DIAGNOSTICS SRL CUI 25045148
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICAL TECHNOLOGIES WORLD SRL CUI RO31041485
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
BALTON MED SRL CUI RO 17494065
Valoare atribuită
3.211.132 RON
din 3.510.740 RON estimat
8,5%
Adjudecat la 91,5% din estimat · economie 299.608 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.