Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 50,3% sub estimat
Furnizare echipamente medicale – Proiect PNRR/2022/C12/MS/I2.4
- Număr anunț
- CN1057547
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic "Prof.Dr.Th.Burghele (CUI 4283538)
- Furnizor / câștigător
- NOVAINTERMED SRL (CUI 6220293)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 9.970.253 RON
- Valoare atribuită
- 4.951.353 RON 50,3% sub estimat
- Data publicării
- 21.07.2023 11:01
- Anunț de atribuire
- CAN1119977
- Termen limită
- 25.08.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2023/S 140-446582
- Documentație de atribuire
- DF1185196
Documente
Documentația de atribuire
- 07.07.2023 formulare.doc.p7s
- 07.07.2023 model ctr_furnizare.doc.p7s
- CS_Lot 10_Sisteme de decontaminare a aerului din incaperi 60 m2.docx.p7s
- CS_Lot 11_Sistem de tratare a deseurilor periculoase.docx.p7s
- CS_Lot 12_Aparat filtrare aer sali operatie.docx.p7s
- CS_Lot 1_STATIE COMPLETA DE STERILIZARE BLOC OPERATOR ENDOSCOPIE.docx.p7s
- CS_Lot 2_Sistem integrat PCR multiplex _ dispozitiv automat de diagnosticare in vitro.docx.p7s
- CS_Lot 3_Masina de spalat si dezinfectat instrumente.docx.p7s
- CS_Lot 4_Sisteme echipamente de evidentiere a incarcaturii microbiologice in aer.docx.p7s
- CS_Lot 5_Sisteme de sterilizare echipamente protectie personal _ 2 usi.docx.p7s
- CS_Lot 6_Sisteme de sterilizare echipamente protectie personal _ o usa.docx.p7s
- CS_Lot 7_Sisteme de sterilizare instrumentar medical si echipamente bazate pe tehnologii moderne cu plasma, UV, etc (30 L).docx.p7s
- CS_Lot 8_Sisteme de sterilizare instrumentar medical si echipamente bazate pe tehnologii moderne cu plasma, UV, etc (50 L).docx.p7s
- CS_Lot 9_Sisteme de decontaminare a aerului din incaperi 120 m2.docx.p7s
- FisaDate_DF1185196.pdf
DUAE
Loturi (12)
Estimat: 9.970.253 RON Adjudecat: 4.951.353 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Statie completa sterilizare bloc operator endoscopie | 1.776.046 RON | TEHNOPLUS MEDICAL,KRAL MEDICAL SOLUTIONS SRL | 1.775.546 RON |
| 2 | Sistem integrat PCR multiplex - dispozitiv automat de diagnosti… | 358.907 RON | MEDICLIM S.R.L. | 358.907 RON |
| 3 | Masina de spalat si dezinfectant instrumente | 229.400 RON | — | |
| 4 | Sisteme/echipamente de evidentiere a incarcaturii microbiologic… | 157.250 RON | Novaintermed S.R.L. | 1.783.400 RON |
| 5 | Sisteme de sterilizare echipamente protectie personal – 2 usi | 207.200 RON | — | |
| 6 | Sisteme de sterilizare echipamente protectie personal – o usa | 222.000 RON | — | |
| 7 | Sisteme de sterilizare instrumentar medical si echipamente baza… | 168.350 RON | — | |
| 8 | Sisteme de sterilizare instrumentar medical si echipamente baza… | 307.100 RON | — | |
| 9 | Sisteme de decontaminare a aerului din incaperi 120m2 | 104.000 RON | — | |
| 10 | Sisteme de decontaminare a aerului din incaperi 60m2 | 400.000 RON | — | |
| 11 | Sisteme de tratare a deseurilor periculoase | 3.400.000 RON | Anulat | — |
| 12 | Aparate filtrare aer sali operatie | 2.640.000 RON | S.C. SAPACO 2000 S.A. S.C.S. | 1.033.500 RON ↓60,9% |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
KRAL MEDICAL SOLUTIONS SRL CUI RO37190850
Asociați 1
TEHNOPLUS MEDICAL SRL CUI RO 4261939
Subcontractanți 1
TEHNOPLUS MEDICAL SERVICE SRL CUI RO 38022073
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SAPACO 2000 SA CUI RO 12358950
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICLIM S.R.L. CUI RO 6300279
Valoare atribuită
4.951.353 RON
din 9.970.253 RON estimat
50,3%
Adjudecat la 49,7% din estimat · economie 5.018.900 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.