Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 34,4% sub estimat
Acord cadru centralizat pentru 24 luni de furnizare Aparatură medicală 5 (audiometru clinic cu impedanta si camera audiometrie, ecograf pentru ginecologie, aparat de anestezie, ventilator, aspirator chirurgical de putere mare, brancard cu suport ptr butelii oxigen perfuzor, injectomat si monitor)
- Număr anunț
- CN1077596
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02464 BUCURESTI (CUI 4364675)
- Furnizor / câștigător
- DIAMEDIX IMPEX SA (CUI 8529458)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 23.540.290 RON
- Valoare atribuită
- 15.447.159,20 RON 34,4% sub estimat
- Data publicării
- 06.02.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1163299
- Termen limită
- 11.03.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 83161-2025
- Documentație de atribuire
- DF1236656
Documente
Documentația de atribuire
- 20250127_N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceAparatAnestezie_semnat.docx.p7s
- 20250127_N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceAspirator_semnat.docx.p7s
- 20250127 _N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceAudiometru_semnat.docx.p7s
- 20250127_N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceBrancard_semnat.docx.p7s
- 20250127_N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceEcografGinecologie_semnat.doc.p7s
- 20250127_N_XXX_AnexaSpecificatiiTehniceVentilator_semnat.docx.p7s
- 20250127_N_XXX_CaietDeSarcini_semnat.doc.p7s
- 20250127_N_XXX_ConditiiContractualeAparaturaMedicala5 [U.M. 02464]_semnat.docx.p7s
- 20250127_N_XXX_Formulare AparaturaMedicala 5_semnat.doc.p7s
- FisaDate_DF1236656.pdf
DUAE
Loturi (6)
Estimat: 23.540.290 RON Adjudecat: 15.447.159,20 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Audiometru clinic cu impedanță și cameră audiometrie | 665.000 RON | Anulat | — |
| 2 | Ecograf pentru ginecologie | 3.481.240 RON | PHILIPS ROMANIA | 3.290.000 RON ↓5,5% |
| 3 | Aparat de anestezie | 6.355.000 RON | DRAEGER ROMANIA,PAPAPOSTOLOU S.R.L,DIAMEDIX IMPEX | 6.307.508 RON ↓0,7% |
| 4 | Ventilator | 10.560.000 RON | PAPAPOSTOLOU S.R.L,DIAMEDIX IMPEX,ALPHA MEDICAL | 4.759.763,20 RON ↓54,9% |
| 5 | Aspirator chirurgical de putere mare | 576.000 RON | MEDIZIN TECHNOLOGIES,PRO CARDIA,NANO BIO MEDICAL S.R.L. | 489.888 RON ↓14,9% |
| 6 | Brancard cu suport pt suport butelii oxigen perfuzor, injecomat… | 1.903.050 RON | HISTRIA INTERNATIONAL S.R.L. | 600.000 RON ↓68,5% |
Participanți · 17 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PAPAPOSTOLOU SRL CUI RO 22318421
Subcontractanți 1
PHILIPS ROMANIA SRL CUI RO2593699
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALPHA MEDICAL SRL CUI RO 13878004
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PAPAPOSTOLOU SRL CUI RO 22318421
Valoare atribuită
15.447.159,20 RON
din 23.540.290 RON estimat
34,4%
Adjudecat la 65,6% din estimat · economie 8.093.130,80 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.