Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 14,3% sub estimat

Achizitia de echipamente 4 loturi in cadrul proiectului “Dotarea cu echipamente medicale a Spitalului Județean de Urgență Călărași “Dr Pompei Samarian” pentru diagnosticul cancerului în vederea tratamentului personalizat”

Număr anunț
CN1077949
Autoritate contractantă
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA CALARASI "Dr. POMPEI SAMARIAN (CUI 3233078)
Furnizor / câștigător
LABORATORIUM LIFE SCIENCE SRL (CUI 29662316)
Cod CPV
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.951.670,30 RON
Valoare atribuită
5.098.414 RON 14,3% sub estimat
Data publicării
20.02.2025 12:15
Anunț de atribuire
CAN1158259
Termen limită
26.03.2025 15:00
Număr TED (JOUE)
113687-2025
Documentație de atribuire
DF1237487

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (4)

Estimat: 5.951.670,30 RON Adjudecat: 5.098.414 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Echipamente pentru procesarea si analiza histopatologica si cit… 2.730.195 RON LABORATORIUM LIFE SCIENCE SRL 3.369.414 RON
2 Microscoape 1.805.080,40 RON VICI EVOLUTION S.R.L. 1.729.000 RON ↓4,2%
3 Sisteme de arhivare pentru blocuri și lame 580.979 RON
4 Echipamente si mobilier auxiliar pentru amenajarea laboratorului 835.415,90 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 1
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 1
LABORATORIUM SRL CUI RO 21897589
Oferta 3 Individuala
Ofertant lider

Valoare atribuită

5.098.414 RON

din 5.951.670,30 RON estimat 14,3%

Adjudecat la 85,7% din estimat · economie 853.256,30 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.