Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 41,2% sub estimat
FURNIZARE MATERIALE SANITARE
- Număr anunț
- CN1078366
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI (CUI 4541165)
- Furnizor / câștigător
- TZMO ROMANIA S.R.L. (CUI 9693687)
- Cod CPV
- 33140000-3 · Consumabile medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.943.256 RON
- Valoare atribuită
- 1.142.391,70 RON 41,2% sub estimat
- Data publicării
- 28.02.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1148217
- Termen limită
- 31.03.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 134833-2025
- Documentație de atribuire
- DF1238344
Documente
Documentația de atribuire
- ANEXA.xlsx.p7s
- Caiet sarcini materiale sanitare.pdf.p7s
- FisaDate_DF1238344.pdf
- Model contract si acord cadru materiale sanitare .pdf.p7s
DUAE
Loturi (43)
Estimat: 1.943.256 RON Adjudecat: 950.319,70 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TESTE DE SARCINA | 2.520 RON | VETRO DESIGN S.R.L. | 723,60 RON ↓71,3% |
| 2 | Comprese sterile 10/8X48 bc | 72.000 RON | CRIO - 2 S.R.L. 3 contracte | 23.641 RON ↓67,2% |
| CRIO - 2 S.R.L. · contract 1;2;3/14794 · 19.08.2025 | 3.901 RON | |||
| CRIO - 2 S.R.L. · contract 14794 · 30.05.2025 | 16.920 RON | |||
| CRIO - 2 S.R.L. · contract 4,5,6/14794 · 10.12.2025 | 2.820 RON | |||
| 3 | Fesi 10\10 bc | 21.600 RON | — | |
| 4 | Leucoplast hipoalergen 5 cm/5m bc | 8.592 RON | — | |
| 5 | Tifon 100% bumbac m | 9.000 RON | — | |
| 6 | Manusi examinare M, latex, nesterile | 540.000 RON | — | |
| 7 | Manusi examinare L, latex, nesterile, bucati | 30.000 RON | — | |
| 8 | Vata hidrofila de uz medicinal 100gr- pachet | 21.000 RON | — | |
| 9 | Seringi 1ml- bc | 1.800 RON | VETRO DESIGN S.R.L. | 195 RON ↓89,2% |
| 10 | Seringi 2ml- bc | 1.200 RON | — | |
| 11 | Seringi 5ml- bc | 21.000 RON | CO&CO Consumer 2002 S.R.L. 3 contracte | 8.123,50 RON ↓61,3% |
| CO&CO Consumer 2002 S.R.L. · contract 1.3/14801 · 10.12.2025 | 863,50 RON | |||
| CO&CO Consumer 2002 S.R.L. · contract 1/14801 · 14.06.2025 | 660 RON | |||
| CO&CO Consumer 2002 S.R.L. · contract 14801 · 30.05.2025 | 6.600 RON | |||
| 12 | Seringi 10ml- bc | 30.000 RON | — | |
| 13 | Seringi 20ml | 16.800 RON | ROVAL MED SRL 2 contracte | 3.453 RON ↓79,4% |
| ROVAL MED SRL · contract 4,5,6 / 14802 · 10.12.2025 | 1.494 RON | |||
| ROVAL MED SRL · contract 1;2;3/14802 · 19.08.2025 | 1.959 RON | |||
| 14 | Cateter 1.1x32mm | 4.320 RON | DEMOPHORIUS HEALTHCARE SRL 3 contracte | 30.832 RON |
| DEMOPHORIUS HEALTHCARE SRL · contract 14803 · 30.05.2025 | 21.648 RON | |||
| DEMOPHORIUS HEALTHCARE SRL · contract 1;2;3/14803 · 19.08.2025 | 5.052 RON | |||
| DEMOPHORIUS HEALTHCARE SRL · contract 4.5.6/14803 · 10.12.2025 | 4.132 RON | |||
| 15 | Cateter 0.9x25 mm G22 | 27.000 RON | — | |
| 16 | Cateter 0.7x19mm G 24 | 21.600 RON | — | |
| 17 | Holdere - dispozitive de punctie venoasa si de prelevare sange | 1.440 RON | — | |
| 18 | Truse perf.cu ac metalic 21G model Lock - 3 ace | 150.000 RON | ALPHA NED 2000 EXIM SRL 3 contracte | 56.448 RON ↓62,4% |
| ALPHA NED 2000 EXIM SRL · contract 1;2;3/14805 · 19.08.2025 | 9.984 RON | |||
| ALPHA NED 2000 EXIM SRL · contract 14805 · 30.05.2025 | 38.400 RON | |||
| ALPHA NED 2000 EXIM SRL · contract 4,5,6/14805 · 10.12.2025 | 8.064 RON | |||
| 19 | Scutece pt.adulti- mar. 4 extra large | 14.112 RON | — | |
| 20 | Scutece pt.adulti mar.3 large | 606.096 RON | TZMO ROMANIA SRL 3 contracte | 591.412 RON ↓2,4% |
| TZMO ROMANIA SRL · contract 4,5,6,7,8,9/14797 · 10.12.2025 | 97.267,20 RON | |||
| TZMO ROMANIA SRL · contract 14797 · 30.05.2025 | 419.457,60 RON | |||
| TZMO ROMANIA SRL · contract 1;2;3/14797 · 19.08.2025 | 74.687,20 RON | |||
| 21 | Scutece pt.adulti mar.2 mediu | 5.616 RON | — | |
| 22 | Sistem de recoltare 6ml cu Activator de coagulare, capac rosu p… | 19.200 RON | — | |
| 23 | Sistem de recoltare 2ml K3-EDTA capac mov (Vacutainere) | 19.200 RON | SANROTEX TRADING SRL 3 contracte | 49.550,50 RON |
| SANROTEX TRADING SRL · contract 1;2;3/14796 · 19.08.2025 | 9.897 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 4,5,6/14796 · 10.12.2025 | 4.337,50 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 14796 · 30.05.2025 | 35.316 RON | |||
| 24 | Ac.dublu recoltare vid 21G x 1-1/2 pentru vacutainere | 9.600 RON | ROVAL MED SRL | 14.784 RON |
| 25 | Ac hipodermic 21G de unica folosinta | 3.600 RON | S.C. IOANA N & M SRL S.R.L. 2 contracte | 18.861,50 RON |
| S.C. IOANA N & M SRL S.R.L. · contract 14799 · 30.05.2025 | 16.296 RON | |||
| S.C. IOANA N & M SRL S.R.L. · contract 4,5,6/14799 · 10.12.2025 | 2.565,50 RON | |||
| 26 | Tub VSH 2ml sistem de recoltare anticoagulant citrat de Na- Kim… | 19.200 RON | AVENA MEDICA S.R.L. 3 contracte | 22.080 RON |
| AVENA MEDICA S.R.L. · contract 1;2;3/14806 · 19.08.2025 | 3.105 RON | |||
| AVENA MEDICA S.R.L. · contract 14806 · 30.05.2025 | 16.560 RON | |||
| AVENA MEDICA S.R.L. · contract 4,5,6/14806 · 10.12.2025 | 2.415 RON | |||
| 27 | Vacutainere de coagulare cu citrat de Na 2 ml | 840 RON | SC Nova Fit 2000 S.R.L. | 1.949,80 RON |
| 28 | Urocultoare 60ml sterile ambalate individual | 6.000 RON | SC Nova Fit 2000 S.R.L. 2 contracte | 12.150,80 RON |
| SC Nova Fit 2000 S.R.L. · contract 14804 · 30.05.2025 | 9.744 RON | |||
| SC Nova Fit 2000 S.R.L. · contract 1;2;3/14804 · 19.08.2025 | 2.406,80 RON | |||
| 29 | Plasturi fixatori pentru branula 6/8cm | 10.800 RON | ALPHA BRIO MEDICAL S.R.L. 3 contracte | 5.811 RON ↓46,2% |
| ALPHA BRIO MEDICAL S.R.L. · contract 1;2;3/14807 · 19.08.2025 | 1.341 RON | |||
| ALPHA BRIO MEDICAL S.R.L. · contract 14807 · 30.05.2025 | 3.576 RON | |||
| ALPHA BRIO MEDICAL S.R.L. · contract 4,5/14807 · 12.11.2025 | 894 RON | |||
| 30 | Banda adeziva netesut perforata 10/10cm | 13.200 RON | — | |
| 31 | Rola din material netesut autoadeziva 15cm/10m | 33.600 RON | — | |
| 32 | Pansament nemedicamentos din fibre de alginat de calciu 10 cm*1… | 20.400 RON | — | |
| 33 | Pansament nonaderent 10 cm*10 cm ce contine argint | 26.400 RON | — | |
| 34 | Pansament abosrbant cu interfata de silicon 8cm*8 cm | 16.800 RON | — | |
| 35 | Pansament hidroactiv 10cm*10cm cu poliacrilat activat cu soluti… | 43.200 RON | PAUL HARTMANN SRL 3 contracte | 74.330 RON |
| PAUL HARTMANN SRL · contract 14809 · 30.05.2025 | 60.600 RON | |||
| PAUL HARTMANN SRL · contract 1 ; 2; 3/14809 · 19.08.2025 | 6.610 RON | |||
| PAUL HARTMANN SRL · contract 4,5,6,7/14809 · 10.12.2025 | 7.120 RON | |||
| 36 | Pansament steril cu hidrogel tuB | 3.000 RON | — | |
| 37 | Pansament hidroactiv 10cm*10cm din spuma poliuretanica | 7.200 RON | Anulat | — |
| 38 | Pansament nemedicamentos cu parafina 10cm*10cm | 3.360 RON | S.C. IOANA N & M SRL S.R.L. | 3.535 RON |
| 39 | Pansament hidrocoloidal steril 10 cmx10 cm | 5.760 RON | MLM MEDICAL S.R.L. 3 contracte | 14.975 RON |
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract 14808 · 30.05.2025 | 12.868,80 RON | |||
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract 1;2/14808 · 15.07.2025 | 1.109 RON | |||
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract 3,4/14808 · 10.12.2025 | 997,20 RON | |||
| 40 | Plasturi rotunzi pentru injectie 22mm | 3.600 RON | — | |
| 41 | Fasa autoadeziva 10cm x20m | 32.400 RON | ZARYS INTERNATIONAL GROUP MEDICAL EQUIPMENT S.R.L. 3 contracte | 17.464 RON ↓46,1% |
| ZARYS INTERNATIONAL GROUP MEDICAL EQUIPMENT S.R.L. · contract 4,5/14810 · 10.12.2025 | 1.062 RON | |||
| ZARYS INTERNATIONAL GROUP MEDICAL EQUIPMENT S.R.L. · contract 14810 · 30.05.2025 | 14.160 RON | |||
| ZARYS INTERNATIONAL GROUP MEDICAL EQUIPMENT S.R.L. · contract 1;2;3/14810 · 19.08.2025 | 2.242 RON | |||
| 42 | Manusi examinare nesterile nitril marimea M | 30.000 RON | — | |
| 43 | Tub recoltare in vid gel cu clot activator , capac galben pentr… | 10.200 RON | — | |
Participanți · 26 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
NOVA FIT 2000 SRL CUI RO 15178082
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SANROTEX TRADING SRL CUI RO 32163740
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
CRIO - 2 SRL CUI RO 4414293
Valoare atribuită
1.142.391,70 RON
din 1.943.256 RON estimat
41,2%
Adjudecat la 58,8% din estimat · economie 800.864,30 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.