Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 65,4% sub estimat
Furnizare reactivi si consumabile pentru aparatura medicala 2025
- Număr anunț
- CN1079236
- Autoritate contractantă
- SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE (CUI 10668016)
- Furnizor / câștigător
- PRAXIS MEDICA SRL (CUI 14530570)
- Cod CPV
- 33696500-0 · Reactivi de laborator (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.009.028 RON
- Valoare atribuită
- 348.928,76 RON 65,4% sub estimat
- Data publicării
- 24.03.2025 13:01
- Anunț de atribuire
- CAN1150056
- Termen limită
- 24.04.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 188405-2025
- Documentație de atribuire
- DF1240338
Documente
Documentația de atribuire
- Anexe contract.xls.p7s
- FisaDate_DF1240338.pdf
- Formular contract anexe reactivi 2025.docx.p7s
- INSTRUCTIUNI PENTRU OFERTANTI 5 loturi 2025.docx.p7s
- Lot 1 Caiet sarcini nr. 9 BMJ, specificatii tehnice si grafic.docx.p7s
- Lot 2 Caiet sarcini nr. 10 Centaur CP, specificatii tehnice si grafic.docx.p7s
- Lot 3 Caiet sarcini nr. 11 FUS 3000, specificatii tehnice si grafic.docx.p7s
- Lot 4 Caiet sarcini nr. 12 HPLC, specificatii tehnice si grafic.docx.p7s
- Lot 5 Caiet sarcini nr. 13 Maglumi, specificatii tehnice si grafic.docx.p7s
DUAE
Loturi (5)
Adjudecat: 348.928,76 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 - reactivi, consumabile și piese pentru analizorul… | — | DIAMEDIX IMPEX | 19.030,88 RON |
| 2 | Lotul nr. 2 – reactivi și consumabile pentru analizorul de chem… | — | Sante International S.A. | 64.980,60 RON |
| 3 | Lotul nr. 3 – reactivi și consumabile pentru analizorul automat… | — | PRAXIS MEDICA | 105.333,90 RON |
| 4 | Lotul nr. 4 – reactivi și consumabile pentru analizorul automat… | — | MEDICLIM S.R.L. | 78.277,39 RON |
| 5 | Lotul nr. 5 – reactivi și consumabile pentru analizorul de coag… | — | AVENA MEDICA S.R.L. | 81.305,99 RON |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PRAXIS MEDICA SRL CUI RO 14530570
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
AVENA MEDICA SRL CUI 24684380
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DIAMEDIX IMPEX SA CUI RO 8529458
Valoare atribuită
348.928,76 RON
din 1.009.028 RON estimat
65,4%
Adjudecat la 34,6% din estimat · economie 660.099,24 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.