Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 15,1% sub estimat
Achizitia de produse si echipamente medicale necesare dotarii obiectivului Relocarea, reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic de Obstetrica Ginecologie "Buna Vestire" Galați - 5 loturi
- Număr anunț
- CN1079450
- Autoritate contractantă
- Municipiul Galati (CUI 3814810)
- Furnizor / câștigător
- MEDICLIM S.R.L. (CUI 6300279)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 285.967,59 RON
- Valoare atribuită
- 242.781 RON 15,1% sub estimat
- Data publicării
- 28.03.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1151376
- Termen limită
- 29.04.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 202608-2025
- Documentație de atribuire
- DF1240912
Documente
Documentația de atribuire
- CS echipamente medic 5 loturi.pdf.p7s
- FisaDate_DF1240912.pdf
- Fise tehnice alte echipamente medicale.rar.p7s
- Model contract furnizare.docx.p7s
- Model formulare noi.doc.p7s
DUAE
Loturi (5)
Estimat: 285.967,59 RON Adjudecat: 242.781 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul1 - Aparate de examinare si diagnosticare | 15.034,66 RON | Anulat | — |
| 2 | Lotul 2 - Instrumente chirurgicale | 15.272,43 RON | Anulat | — |
| 3 | Lotul 3 – Microscop binocular | 11.575,63 RON | Novaintermed S.R.L. | 10.500 RON ↓9,3% |
| 4 | Lotul 4 – Analizor automat de imunologie | 169.338,65 RON | MEDICLIM S.R.L. | 168.476 RON ↓0,5% |
| 5 | Lotul 5 – Aparatura de laborator | 74.746,22 RON | AVENA MEDICA S.R.L. | 63.805 RON ↓14,6% |
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
NOVAINTERMED SRL CUI RO 6220293
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICLIM S.R.L. CUI RO 6300279
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
AVENA MEDICA SRL CUI 24684380
Valoare atribuită
242.781 RON
din 285.967,59 RON estimat
15,1%
Adjudecat la 84,9% din estimat · economie 43.186,59 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.