Acasă · Licitații
· Echipamente de laborator, optice si de precizie (cu exceptia ochelarilor) (Rev.2)
Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 14,0% sub estimat
Achiziție active corporale (echipamente tehnologice si de laborator, echipamente IT, materiale didactice si mobilier) in cadrul programului: “MODERNIZAREA INFRASTRUCTURII EDUCAȚIONALE A USVT – Prioritatea 2 – grupa 1
- Număr anunț
- CN1081525
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara (CUI 3487181)
- Furnizor / câștigător
- NITECH SRL (CUI 13890865)
- Cod CPV
- 38000000-5 · Echipamente de laborator, optice si de precizie (cu exceptia ochelarilor) (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.990.398,56 RON
- Valoare atribuită
- 3.433.589 RON 14,0% sub estimat
- Data publicării
- 26.05.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1170809
- Termen limită
- 26.06.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 338445-2025
- Documentație de atribuire
- DF1245709
Documente
Documentația de atribuire
Loturi (6)
Estimat: 3.990.398,56 RON Adjudecat: 3.433.589 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Furnizare echipamente de laborator: | 1.665.246,07 RON | NITECH | 1.665.200 RON |
| 2 | Furnizare microscoape | 940.946,98 RON | NANOTEAM SRL | 930.000 RON ↓1,2% |
| 3 | Furnizare materiale didactice | 3.481,15 RON | Anulat | — |
| 4 | Furnizare echipamente IT | 409.029,49 RON | Anulat | — |
| 5 | Furnizare echipamente tehnologice | 640.113,98 RON | NITECH | 570.615 RON ↓10,9% |
| 6 | Furnizare mobilier | 331.580,89 RON | S.C. E-LABORATOR FEERIA S.R.L. | 267.774 RON ↓19,2% |
Participanți · 7 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
NANOTEAM SRL CUI RO36665722
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
E-LABORATOR FEERIA SRL CUI RO 16315943
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
NITECH SRL CUI RO 13890865
Valoare atribuită
3.433.589 RON
din 3.990.398,56 RON estimat
14,0%
Adjudecat la 86,0% din estimat · economie 556.809,56 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.