Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 3,7% sub estimat

Aparate, echipamente de laborator în cadrul proiectului ”Investiții în infrastructura laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Miercurea Ciuc”

Număr anunț
CN1083026
Autoritate contractantă
Spitalul Judetean de Urgenta Miercurea Ciuc (CUI 4245305)
Furnizor / câștigător
CLINI LAB SRL (CUI 3102218)
Cod CPV
38000000-5 · Echipamente de laborator, optice si de precizie (cu exceptia ochelarilor) (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.592.176,50 RON
Valoare atribuită
1.532.750 RON 3,7% sub estimat
Data publicării
04.07.2025 17:00
Anunț de atribuire
CAN1157080
Termen limită
05.08.2025 15:00
Număr TED (JOUE)
436371-2025
Documentație de atribuire
DF1249295

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (7)

Estimat: 1.592.176,50 RON Adjudecat: 1.532.750 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Incubator, volum 350-400 L 18.312,50 RON
2 Incubator CO2, volum 50-80 L 23.400 RON
3 Frigider laborator, volum util 300-400 L 47.250 RON Medist 108.650 RON
4 Ultracongelator -80 ºC, volum util 180-250L 33.850 RON
5 Hotă microbiologică BSC clasa II, lățime 1.2 - 1.4 m 43.600 RON X-Lab Solutions S.R.L. 34.100 RON ↓21,8%
6 Linie de echipamente pentru testarea sensibilitatii la antibiot… 405.764 RON A.M.S. 2000 TRADING IMPEX S.R.L. 405.000 RON ↓0,2%
7 Spectrometru de masă pentru identificare bacteriana MALDI-TOF 1.020.000 RON CLINI-LAB 985.000 RON ↓3,4%

Participanți · 7 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
CLINI LAB SRL CUI RO 3102218
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
X LAB SOLUTIONS SRL CUI RO 14600285
Încă 4 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

1.532.750 RON

din 1.592.176,50 RON estimat 3,7%

Adjudecat la 96,3% din estimat · economie 59.426,50 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.