Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 17,7% sub estimat
Contract de achizitie publică de furnizare aparatură medicală divizat pe 4 loturi
- Număr anunț
- CN1083282
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA (CUI 4243983)
- Furnizor / câștigător
- KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL (CUI 22505268)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 843.200 RON
- Valoare atribuită
- 694.295,52 RON 17,7% sub estimat
- Data publicării
- 10.07.2025 17:00
- Anunț de atribuire
- CAN1163143
- Termen limită
- 14.08.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 449861-2025
- Documentație de atribuire
- DF1249879
Documente
Documentația de atribuire
- Caiet de sarcini_13538_30.06.25-semnat.pdf.p7s
- FisaDate_DF1249879.pdf
- Modele de formulare-semnat.doc.p7s
- Proiect de contract-semnat.doc.p7s
- Specificatii tehnice-semnat.pdf.p7s
DUAE
Loturi (4)
Estimat: 843.200 RON Adjudecat: 694.295,52 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Stație centrală WIFI de monitorizare cu 14 monitoare | 248.200 RON | DACORUM GRUP | 247.900 RON ↓0,1% |
| 2 | Masă operație | 125.000 RON | Anulat | — |
| 3 | Sistem videoendoscopie 4K | 450.000 RON | KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA | 446.395,52 RON ↓0,8% |
| 4 | Scaun ORL consultatii pacient | 20.000 RON | Anulat | — |
Participanți · 9 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL CUI RO 22505268
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DACORUM GRUP SRL CUI RO 11609301
Subcontractanți 1
PHILIPS ROMANIA SRL CUI RO2593699
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
VODIMEDICOR SRL CUI RO 4133530
Valoare atribuită
694.295,52 RON
din 843.200 RON estimat
17,7%
Adjudecat la 82,3% din estimat · economie 148.904,48 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.