Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 16,1% sub estimat
Furnizare echipamente medicale în cadrul proiectului „Dezvoltarea infrastructurii medicale ambulatorie în cadrul Spitalului Clinic de Boli Infecțioase și Tropicale Dr. Victor Babeș”
- Număr anunț
- CN1083854
- Autoritate contractantă
- ADMINISTRATIA SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE BUCURESTI (CUI 25502860)
- Furnizor / câștigător
- RAFI MEDICAL S.R.L. (CUI 9245101)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 881.020,71 RON
- Valoare atribuită
- 739.186 RON 16,1% sub estimat
- Data publicării
- 24.07.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1157393
- Termen limită
- 27.08.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 485247-2025
- Documentație de atribuire
- DF1251197
Documente
Documentația de atribuire
- 1.1. Anexa 1 CS - Specificatii teh.pdf.p7s
- 1.2. Anexa 2 factori de eval.pdf.p7s
- 1.3. Anexa 3 CS - Instructiuni catre of.pdf.p7s
- 1. Caiet de sarcini.pdf.p7s
- 2. Model-Contract Babes.docx.p7s
- 3.1. Sectiunea-VI.1- Anexa Formular oferta.xlsx.p7s
- 3.2. Sectiunea-VI.2 - Formular-propunere-tehnica Babes.docx.p7s
- 3. Sectiunea-VI - Formulare-si-modele-documente.docx.p7s
- FisaDate_DF1251197.pdf
DUAE
Loturi (11)
Estimat: 881.020,71 RON Adjudecat: 739.186 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tomograf în coerență optică | 182.863,30 RON | Kembli Med | 212.400 RON |
| 2 | Troliu/Cărucior medicație | 25.080 RON | NICONSULTING TECHNICS SRL | 20.064 RON ↓20,0% |
| 3 | Sistem/troliu distribuție lenjerie curată și colectare lenjerie… | 18.100 RON | ARCA PERFORMANCE SOLUTIONS | 13.360 RON ↓26,2% |
| 4 | Carucior profesional pentru curațenie și dezinfecție cu mop tal… | 2.670 RON | ARCA PERFORMANCE SOLUTIONS | 2.670 RON |
| 5 | Aparat EKG PORTABIL | 25.500 RON | — | |
| 6 | DERMATOSCOP | 16.542 RON | SC CARTO PLAST SRL | 21.000 RON |
| 7 | Sonda pentru ecograful X Cube 70 Elite | 15.000 RON | BLUEBOX MEDICAL | 15.000 RON |
| 8 | Sonda pentru Fibroscan pentru pacienți obezi | 134.000 RON | TEHNO ELECTRO MEDICAL COMPANY S.R.L. | 134.000 RON |
| 9 | SISTEM DE STERILIZARE - AUTOCLAV CU DEDURIZATOR, MAȘINĂ DE SPĂL… | 409.953,12 RON | RAFI MEDICAL | 300.817 RON ↓26,6% |
| 10 | Electrocauter | 21.510 RON | X-Lab Solutions S.R.L. | 19.875 RON ↓7,6% |
| 11 | Refractometru | 29.802,29 RON | — |
Participanți · 21 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
KEMBLI-MED SRL CUI RO 10511100
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
TEHNO ELECTRO MEDICAL COMPANY SRL CUI RO 217930
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
RAFI MEDICAL S.R.L. CUI RO 9245101
Valoare atribuită
739.186 RON
din 881.020,71 RON estimat
16,1%
Adjudecat la 83,9% din estimat · economie 141.834,71 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.