Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 5,7% sub estimat
Furnizare aparatură și instrumentar chirurgical necesare desfășurării intervențiilor în secția de chirurgie a Spitalului Clinic de Copii Dr. Victor Gomoiu
- Număr anunț
- CN1085049
- Autoritate contractantă
- ADMINISTRATIA SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE BUCURESTI (CUI 25502860)
- Furnizor / câștigător
- KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL (CUI 22505268)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.635.550 RON
- Valoare atribuită
- 3.428.994 RON 5,7% sub estimat
- Data publicării
- 29.08.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1157135
- Termen limită
- 03.10.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 563847-2025
- Documentație de atribuire
- DF1254147
Documente
Documentația de atribuire
- Anexa 1 - SPECIFICATII TEHNICE.doc.p7s
- Anexa 2 Factori evaluare.docx.p7s
- Caiet de sarcini.pdf.p7s
- FisaDate_DF1254147.pdf
- Model-Contract achizitie produse.docx.p7s
- Model Formulare.doc.p7s
DUAE
Loturi (7)
Estimat: 3.635.550 RON Adjudecat: 3.428.994 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Masa de operatii electrohidraulica pentru chirurgie generala | 374.000 RON | — | |
| 2 | Mobilier chirurgical | 151.130 RON | MEDIZIN TECHNOLOGIES | 136.710 RON ↓9,5% |
| 3 | Platforma electrochirurgicala cu sigilare vasculara | 300.000 RON | MEDTRONIC ROMANIA SRL | 277.440 RON ↓7,5% |
| 4 | Linie completa pentru chirurgie minim invaziva pediatrica 3D-4K | 1.682.000 RON | KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA | 1.680.950 RON ↓0,1% |
| 5 | Truse de instrumentar chirurgical | 195.000 RON | RAFI MEDICAL | 567.894 RON |
| 6 | Ecograf ultraperformant cu 4 sonde pentru chirurgie pediatrica | 483.000 RON | PHILIPS ROMANIA | 436.000 RON ↓9,7% |
| 7 | Aparat de anestezie | 450.420 RON | S.C. DRAEGER ROMANIA S.R.L. | 330.000 RON ↓26,7% |
Participanți · 12 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIZIN TECHNOLOGIES S.R.L. CUI RO45475654
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL CUI RO 22505268
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
RAFI MEDICAL S.R.L. CUI RO 9245101
Valoare atribuită
3.428.994 RON
din 3.635.550 RON estimat
5,7%
Adjudecat la 94,3% din estimat · economie 206.556 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.