Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 16,8% sub estimat
Servere si echipamente IT
- Număr anunț
- CN1084981
- Autoritate contractantă
- Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti (CUI 48467613)
- Furnizor / câștigător
- PRIME SOLUTIONS SRL (CUI 18238979)
- Cod CPV
- 48820000-2 · Servere (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.321.008,38 RON
- Valoare atribuită
- 1.099.240 RON 16,8% sub estimat
- Data publicării
- 28.08.2025 15:00
- Anunț de atribuire
- CAN1158596
- Termen limită
- 29.09.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 562595-2025
- Documentație de atribuire
- DF1254068
Documente
Documentația de atribuire
- FisaDate_DF1254068.pdf
- Formulare.doc.p7s
- Lot 1-CS _SOL3,4_Server analiza date&exploatare motoare AI cu sistem de management al surselor de monitorizare.docx.p7s
- Lot 2-CS_SOL3,4_Sistem KVM OVER IP administrare hardware+accesorii-min 24 porturi.docx.p7s
- Lot 3-CS_SOL3,4_Switch gibabit si interfete-min 24 porturi.docx.p7s
- Lot 4-CS_SOL3,4_Workstation-Laptop mobil pt exploatare motoare de procesare AI vizualizare.docx.p7s
- Lot 5-CS_SOL3,4_Laptop administrare&virtualizare solutie tehnica.docx.p7s
- Lot 6-CS_SOL3_Statie de lucru profesionala de inalta performanta.docx.p7s
- Lot 7-CS_SOL3_Laptop pt calcul paralele pt procsare date UAV.docx.p7s
- Lot 8-CS_SOL3_Laptop procesare AI avansata local.docx.p7s
- Sectiunea-III-Model-Contract-achizitie.docx.p7s
DUAE
Loturi (8)
Estimat: 1.321.008,38 RON Adjudecat: 1.099.240 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Server pentru analiza datelor si exploatoare motoare cu AI cu s… | 987.394,96 RON | Prime Solutions S.R.L. | 837.360 RON ↓15,2% |
| 2 | Sistem KVM over IP administrare hardware + accesorii (Minim 24 … | 39.495,80 RON | Prime Solutions S.R.L. | 28.720 RON ↓27,3% |
| 3 | Switch Gigabit și interfețe (Minimum 24 porturi, interfata man… | 92.436,96 RON | Prime Solutions S.R.L. | 91.790 RON ↓0,7% |
| 4 | Workstation/laptop mobil pentru exploatare motoare de procesare… | 44.117,64 RON | Anulat | — |
| 5 | Laptop pentru administrare si virtualizare soluție tehnică | 63.025,20 RON | Prime Solutions S.R.L. | 63.000 RON |
| 6 | Stație de lucru profesională de înaltă performanță | 63.445,38 RON | Prime Solutions S.R.L. | 63.344 RON ↓0,2% |
| 7 | Laptop pentru calcul paralel pentru procesare date UAV | 15.126,05 RON | Prime Solutions S.R.L. | 15.026 RON ↓0,7% |
| 8 | Laptop procesare AI avansata local | 15.966,39 RON | Anulat | — |
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PRIME SOLUTIONS SRL CUI RO 18238979
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PRIME SOLUTIONS SRL CUI RO 18238979
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
PRAGMA COMPUTERS SRL CUI RO 3164881
Valoare atribuită
1.099.240 RON
din 1.321.008,38 RON estimat
16,8%
Adjudecat la 83,2% din estimat · economie 221.768,38 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.