Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 3,1% sub estimat

Servicii de implementare a unui Sistem informatic integrat al Registrului Național al Profesioniștilor din Sistemul de Sănătate, in cadrul proiectului ”Transformare digitală a Ministerului Sănătății”, proiect finanțat din Programul Național de Redresare și Reziliență.

Număr anunț
CN1085388
Autoritate contractantă
Ministerul Sanatatii (CUI 4266456)
Furnizor / câștigător
PHOENIX IT SRL (CUI 16578664)
Cod CPV
72212600-5 · Servicii de dezvoltare de software pentru baze de date si operare (Rev.2)
Tip contract
Servicii
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
22.460.479,59 RON
Valoare atribuită
21.760.004 RON 3,1% sub estimat
Data publicării
11.09.2025 13:00
Anunț de atribuire
CAN1163150
Termen limită
13.10.2025 15:00
Număr TED (JOUE)
593814-2025
Documentație de atribuire
DF1255003

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
PHOENIX IT SRL CUI RO 16578664
Subcontractanți 1
Oferta 2 Individuala
Ofertant lider
TOTAL SOFT S.A. CUI 36438401
Oferta 3 Asociere
Ofertant lider
Asociați 1
AROBS SYSTEMS S.R.L. CUI RO46034001
Terți susținători 1

Valoare atribuită

21.760.004 RON

din 22.460.479,59 RON estimat 3,1%

Adjudecat la 96,9% din estimat · economie 700.475,59 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.