Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 25,3% sub estimat

Furnizare gaze medicinale si servicii conexe

Număr anunț
CN1086175
Autoritate contractantă
SPITALUL CLINIC MUNICIPAL CLUJ-NAPOCA (CUI 4547117)
Furnizor / câștigător
MESSER ROMANIA GAZ SRL (CUI 10547308)
Cod CPV
24111500-0 · Gaze medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.406.600 RON
Valoare atribuită
1.798.300 RON 25,3% sub estimat
Data publicării
07.10.2025 13:00
Anunț de atribuire
CAN1160537
Termen limită
11.11.2025 15:00
Număr TED (JOUE)
654634-2025
Documentație de atribuire
DF1256862

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (2)

Estimat: 2.406.600 RON Adjudecat: 1.798.300 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Oxigen 2.195.600 RON S.C. Messer Romania Gaz S.R.L. S.R.L. 2 contracte 1.630.800 RON ↓25,7%
S.C. Messer Romania Gaz S.R.L. S.R.L. · contract 82 · 05.01.2026 1.373.840 RON
S.C. Messer Romania Gaz S.R.L. S.R.L. · contract 84 · 05.01.2026 256.960 RON
2 Dioxid de carbon 211.000 RON SIAD ROMANIA S.R.L. 2 contracte 167.500 RON ↓20,6%
SIAD ROMANIA S.R.L. · contract 83 · 05.01.2026 145.000 RON
SIAD ROMANIA S.R.L. · contract 85 · 05.01.2026 22.500 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 2
ROAMBRA COMPANY SRL CUI RO12493930
TREIRO SRL CUI RO 10813353
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
SIAD ROMANIA SRL CUI RO 8184529
Subcontractanți 3
CARASCO IMPEX SRL CUI RO6818530
ROAMBRA COMPANY SRL CUI RO12493930
TREIRO SRL CUI RO 10813353
Oferta 3 Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 1

Valoare atribuită

1.798.300 RON

din 2.406.600 RON estimat 25,3%

Adjudecat la 74,7% din estimat · economie 608.300 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.