Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 45,6% sub estimat
Consumabile medicale -Acord cadru pentru o perioada de 24 luni cu un singur operator economic.Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa, autoritatii contractante.
- Număr anunț
- CN1086368
- Autoritate contractantă
- Spitalul de REcuperare Cardiovasculara " Dr. Benedek Geza" Covasna (CUI 4404559)
- Furnizor / câștigător
- NOVAINTERMED SRL (CUI 6220293)
- Cod CPV
- 33140000-3 · Consumabile medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.820.266,30 RON
- Valoare atribuită
- 990.380,70 RON 45,6% sub estimat
- Data publicării
- 13.10.2025 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1159953
- Termen limită
- 12.11.2025 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 670073-2025
- Documentație de atribuire
- DF1257148
Documente
Documentația de atribuire
- 10. Formular 6-signed.pdf
- 2. Caiet de sarcini-signed.pdf
- 4. Proiect contract-clauze obligatorii-signed.pdf
- 5. Formular 1-signed.pdf
- 6. Formular 2-signed.pdf
- 7. Formular 3 Centralizator preturi-signed.pdf
- 7. Formular 3 Centralizator preturi.xlsx.p7s
- 8. Formular 4-signed.pdf
- 9. Formular 5-signed.pdf
- Declaratie functii de decizie-signed.pdf
- FisaDate_DF1257148.pdf
DUAE
Loturi (52)
Adjudecat: 970.817,20 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ace seringa / buc | — | TODY LABORATORIES MED 2 contracte | 7.802 RON |
| TODY LABORATORIES MED · contract 82 · 21.04.2026 | 7.702 RON | |||
| TODY LABORATORIES MED · contract 1/82 · 28.04.2026 | 100 RON | |||
| 2 | Apasator limba UF | — | — | |
| 3 | Cearceafuri pentru paturi de examinare 2 straturi, hartie +PE, … | — | — | |
| 4 | Masti de unica folosinta cut/50 buc | — | — | |
| 5 | Cleme ombilicale | — | CO&CO Consumer 2002 S.R.L. | 3.100 RON |
| 6 | Alcool sanitar 70% flac 500 ml | — | — | |
| 7 | Lame bisturiu | — | Anulat | — |
| 8 | Branule | — | Novaintermed | 424.500 RON |
| 9 | Camp steril adeziv ptr. Montare cateter 50x60 cm | — | MERCATOR MEDICAL | 99.905 RON |
| 10 | Campuri operatorii sterile 45cm*75 cm | — | VETRO DESIGN | 17.010 RON |
| 11 | Comprese sterile | — | PRODCONFARM S.R.L. 2 contracte | 27.538 RON |
| PRODCONFARM S.R.L. · contract 90 · 21.04.2026 | 26.220 RON | |||
| PRODCONFARM S.R.L. · contract 1/90 · 27.05.2026 | 1.318 RON | |||
| 12 | Electrozi ECG periferici tip cleme (set/4buc) | — | CARTO PLAST SRL | 3.600 RON |
| 13 | Electrozi EKG de unica folosinta Ø 55mm | — | — | |
| 14 | Electrozi tip ventuza cu para de cauciuc pentru ECG cu gaura de… | — | HELLIMED | 34.810 RON |
| 15 | Bandaj elastic cu cleme 10cmx4.5m | — | — | |
| 16 | Fesi | — | — | |
| 17 | Comprese sterile pentru arsuri hidrogel stabil | — | NOVOMED INTERNATIONAL SRL | 26.700 RON |
| 18 | Tifon BBC | — | — | |
| 19 | Bandaj elastic autoadeziv 7.5cmx4.5m | — | — | |
| 20 | Bandaj adeziv tip OPERFIX 20cm/10m | — | CRIO - 2 2 contracte | 27.194,20 RON |
| CRIO - 2 · contract 1/98 · 27.05.2026 | 100,20 RON | |||
| CRIO - 2 · contract 98 · 21.04.2026 | 27.094 RON | |||
| 21 | Banda adeziva pt. sutura cutanata sterila 6*75 mm | — | Anulat | — |
| 22 | Pansament steril fixare canule 6*8 netesut | — | IOANA N & M | 520 RON |
| 23 | Banda adeziva cu rivanol 2x7 cm | — | Anulat | — |
| 24 | Rola matase 5*5 | — | — | |
| 25 | Plasturi pe material netesut 10cm/10cm | — | — | |
| 26 | Stripuri ptr. Inchidere plagi | — | MLM MEDICAL S.R.L. | 2.200 RON |
| 27 | Sonda oxigen | — | — | |
| 28 | Sonda aspiraie | — | — | |
| 29 | Sonda urologica | — | — | |
| 30 | Garou cu clic | — | — | |
| 31 | Perfuzoare ac plastic | — | DELUXE MEDICRAFTS 2 contracte | 36.366 RON |
| DELUXE MEDICRAFTS · contract 1/88 · 28.04.2026 | 1.566 RON | |||
| DELUXE MEDICRAFTS · contract 88 · 21.04.2026 | 34.800 RON | |||
| 32 | Robinet cu 3 cai pentru solutii perfuzabile | — | DEMOPHORIUS HEALTHCARE | 9.160 RON |
| 33 | Tub prelungitor perfuzie injectomat | — | ROVAL MED | 765 RON |
| 34 | Microperfuzoare | — | Anulat | — |
| 35 | Conector fix, verde, conectare furtun perimetru la canula nazal… | — | Anulat | — |
| 36 | Furtun perimetru, transparent 7.6m | — | Anulat | — |
| 37 | Gel ecograf/ekg | — | — | |
| 38 | Teste de sarcina | — | DDS Diagnostic 2 contracte | 1.739 RON |
| DDS Diagnostic · contract 97 · 21.04.2026 | 1.665 RON | |||
| DDS Diagnostic · contract 1/97 · 28.04.2026 | 74 RON | |||
| 39 | Manusi chirurgicale sterile | — | — | |
| 40 | Manusi examinare nitril | — | TZMO ROMANIA | 76.620 RON |
| 41 | Masca oxigen | — | ALPHA NED 2000 EXIM 2 contracte | 60.379 RON |
| ALPHA NED 2000 EXIM · contract 99 · 21.04.2026 | 59.818 RON | |||
| ALPHA NED 2000 EXIM · contract 1/99 · 28.04.2026 | 561 RON | |||
| 42 | Pungi urina | — | CRAD RO 2 contracte | 62.387 RON |
| CRAD RO · contract 1/81 · 28.04.2026 | 1.702 RON | |||
| CRAD RO · contract 81 · 21.04.2026 | 60.685 RON | |||
| 43 | Seringi | — | — | |
| 44 | Vata 200g | — | — | |
| 45 | Ulei parafina | — | Anulat | — |
| 46 | Botosei blue 100 buc/set | — | IOANA N & M | 46.923,50 RON |
| 47 | Balon cateter pentru epistaxis | — | Anulat | — |
| 48 | Canula intracurette RR(aspiratie intrauterina) | — | Anulat | — |
| 49 | Masca laringiana I gel | — | HELLIMED | 1.162,50 RON |
| 50 | Specul vaginal cu opritor central | — | SH MEDICAL SRL | 436 RON |
| 51 | Extra spike | — | Anulat | — |
| 52 | Sonda naso gastro | — | — | |
Participanți · 38 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
CRIO - 2 SRL CUI RO 4414293
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
TODY LABORATORIES MED S.R.L. CUI 40066136
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALPHA NED 2000 EXIM SRL CUI RO 13393416
Valoare atribuită
990.380,70 RON
din 1.820.266,30 RON estimat
45,6%
Adjudecat la 54,4% din estimat · economie 829.885,60 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.