Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 2,9% sub estimat

Materiale Sanitare ATI - 2

Număr anunț
CN1086521
Autoritate contractantă
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila (CUI 4364594)
Furnizor / câștigător
KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL (CUI 22505268)
Cod CPV
33168000-5 · Aparate de endoscopie si de endochirurgie (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
8.525.000 RON
Valoare atribuită
8.280.000 RON 2,9% sub estimat
Data publicării
16.10.2025 13:00
Anunț de atribuire
CAN1160461
Termen limită
18.11.2025 15:00
Număr TED (JOUE)
681038-2025
Documentație de atribuire
DF1257570

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (3)

Estimat: 8.525.000 RON Adjudecat: 8.280.000 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Videoendoscop flexibil pentru videointubatii 5,3 x 65, unica fo… 6.125.000 RON KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA 6.930.000 RON
2 Videoendoscop flexibil pentru videointubatii 3,5 x 65, unica fo… 1.050.000 RON
3 Videobronhoscop 5,6/2,8, unica folosinta 1.350.000 RON TEHNO ELECTRO MEDICAL COMPANY S.R.L. 1.350.000 RON

Participanți · 2 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider

Valoare atribuită

8.280.000 RON

din 8.525.000 RON estimat 2,9%

Adjudecat la 97,1% din estimat · economie 245.000 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.