Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 49,6% sub estimat
Servicii de asigurare a autovehiculelor Lot 1 – Asigurari RCA, Lot 2 – Asigurari CASCO
- Număr anunț
- CN1090783
- Autoritate contractantă
- COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. (CUI 16054368)
- Furnizor / câștigător
- ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP SA (CUI 336290)
- Cod CPV
- 66514110-0 · Servicii de asigurare a autovehiculelor (Rev.2)
- Tip contract
- Servicii
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 899.351 RON
- Valoare atribuită
- 453.538,10 RON 49,6% sub estimat
- Data publicării
- 18.03.2026 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1170652
- Termen limită
- 20.04.2026 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 186885-2026
- Documentație de atribuire
- DF1267135
Documente
Documentația de atribuire
Loturi (2)
Estimat: 899.351 RON Adjudecat: 453.538,10 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Asigurari RCA | 493.646 RON | Asigurarea Româneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. | 453.538,10 RON ↓8,1% |
| 2 | Asigurari CASCO | 405.705 RON | Anulat | — |
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
ALLIANZ - TIRIAC ASIGURARI SA CUI RO 6120740
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A. CUI 14360018
Valoare atribuită
453.538,10 RON
din 899.351 RON estimat
49,6%
Adjudecat la 50,4% din estimat · economie 445.812,90 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.