Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 21,0% sub estimat

Închiriere autovehicule transport industriale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Motru, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si U.P.R.U.M. Rovinari (2026)

Număr anunț
CN1091162
Autoritate contractantă
Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA (CUI RO30267310)
Furnizor / câștigător
LOUSIANA COM SRL (CUI 6068862)
Cod CPV
60180000-3 · Inchiriere de vehicule de transport de marfuri cu sofer (Rev.2)
Tip contract
Servicii
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.055.883,20 RON
Valoare atribuită
4.786.222,56 RON 21,0% sub estimat
Data publicării
30.03.2026 13:00
Anunț de atribuire
CAN1172945
Termen limită
04.05.2026 15:00
Număr TED (JOUE)
218256-2026
Documentație de atribuire
DF1267923

Documente

Documentația de atribuire

Loturi (3)

Adjudecat: 4.786.222,56 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 UMC Rovinari: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf Uzina ROMINEX 844.602,50 RON
7 UMC Jilt: macara auto cu brat telescopic > 25 tf, 12. UMC Motru… LOUSIANA COM 2.977.464,95 RON
15 UMC Motru: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf., 6. UPRUM… TRANSPORT PRESTARI SERVICII CU UTILAJE TERASIERE MEHEDINTI 964.155,11 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
LOUSIANA COM SRL CUI RO6068862
Oferta 2 Câștigător Individuala
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
UZINA ROMINEX SRL CUI RO 26130306

Valoare atribuită

4.786.222,56 RON

din 6.055.883,20 RON estimat 21,0%

Adjudecat la 79,0% din estimat · economie 1.269.660,64 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.