Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 1,5% sub estimat
Furnizare Diverse Medicamente – Program Național de Scleroză Multiplă / Scleroză Tuberoasă / Tratamentul Depresie Severe
- Număr anunț
- CN1091716
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Psihiatrie si Neurologie Brasov (CUI 4317770)
- Furnizor / câștigător
- BIO EEL SRL (CUI 1199107)
- Cod CPV
- 33690000-3 · Diverse medicamente (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.397.658,88 RON
- Valoare atribuită
- 3.347.330 RON 1,5% sub estimat
- Data publicării
- 16.04.2026 13:00
- Anunț de atribuire
- CAN1170662
- Termen limită
- 02.06.2026 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 258363-2026
- Documentație de atribuire
- DF1268927
Documente
Documentația de atribuire
Clarificări & decizii (1)
-
21.05.2026 09:05Raspuns consolidat la solicitarile de clarificareRaspuns Clarificare Posibil_Ofertant_2026
Loturi (5)
Adjudecat: 6.672.149,84 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Everolimus (Votubia) 5 mg - compr. | — | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,BIOEEL 2 contracte | 1.768.003,20 RON |
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,BIOEEL · contract AC_17 · 01.07.2026 | 884.001,60 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,BIOEEL · contract AC_17 · 01.07.2026 | 884.001,60 RON | |||
| 2 | Esketaminum (Spravato) dispozitive - spray nazal sol - 28 mg/UT | — | DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,DR.MAX 2 contracte | 1.378.684,80 RON |
| DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract AC_18 · 01.07.2026 | 689.342,40 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,DR.MAX · contract AC_18 · 01.07.2026 | 689.342,40 RON | |||
| 3 | Interferonum Beta 1A (Rebif) - cartus. sol inj. | — | MERCK ROMANIA S.R.L. 3 contracte | 1.329.654,80 RON |
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract CS_1_la AC_19 · 08.07.2026 | 13.552,40 RON | |||
| DR.MAX,MERCK ROMANIA S.R.L. · contract AC_19 · 01.07.2026 | 658.051,20 RON | |||
| DR.MAX,MERCK ROMANIA S.R.L. · contract AC_19 · 01.07.2026 | 658.051,20 RON | |||
| 4 | Siponimod (Mayzent) 2 mg | — | BIOEEL,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,BIOEEL 2 contracte | 1.324.108,80 RON |
| BIOEEL,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract AC_20 · 01.07.2026 | 662.054,40 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,BIOEEL · contract AC_20 · 01.07.2026 | 662.054,40 RON | |||
| 5 | Siponimod (Mayzent) 1 mg. - compr. film. | — | BIOEEL,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · BIOEEL 3 contracte | 871.698,24 RON |
| BIOEEL,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract AC_21 · 01.07.2026 | 431.370,24 RON | |||
| BIOEEL,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract AC_21 · 01.07.2026 | 431.370,24 RON | |||
| BIOEEL · contract CS_1_la AC_21 · 08.07.2026 | 8.957,76 RON | |||
Participanți · 7 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
BIOEEL CUI RO 1199107
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DR.MAX S.R.L. CUI 9378655
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA S.R.L. CUI RO 8955860
Valoare atribuită
3.347.330 RON
din 3.397.658,88 RON estimat
1,5%
Adjudecat la 98,5% din estimat · economie 50.328,88 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.