Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 8,4% sub estimat
Reluare procedura, contractul de lucrari “Reabilitare , modernizare si extindere cladiri C2 si C3, reabilitare C4, amenajare incinta si imprejmuire teren -Liceul Petrache Poenaru ” , in vederea implementarii proiectului: Investitii in dezvoltarea infrastructurii educationale a Liceului Tehnologic ”PETRACHE POENARU” din Orasul Balcesti, Cod SMIS 300075
- Număr anunț
- SCN1158973
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- ORAS BALCESTI (CUI 2541720)
- Furnizor / câștigător
- VIOCLAR IMPEX SRL (CUI 15363004)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45210000-2 · Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatăProcedura pentru contractele sub pragurile europene, dar peste cele ale cumpărării directe. Are termene mai scurte decât licitația deschisă și se desfășoară tot în SEAP.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 12.136.766,86 RON
- Valoare atribuită
- 11.116.104,68 RON 8,4% sub estimat
- Data publicării
- 18.02.2025 15:54
- Anunț de atribuire
- SCNA1119468
- Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
- 07.03.2025 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1237636
Documente
Documentația de atribuire
- AC reabilitare liceu.pdf.p7s
- caiet de sarcini.pdf.p7s
- DTAC 1.rar.p7s
- DTAC 2.rar.p7s
- DTAC 3.rar.p7s
- FisaDate_DF1237636.pdf
- Formulare -FORMULAR TEHNICA.doc.p7s
- Hotarare indicatori.pdf.p7s
- instructiuni pentru ofertanti.pdf.p7s
- Model Contract.doc.p7s
- modele de formulare.doc.p7s
- PRSVO_6_4.2_300075_Anexa 6 Aviz de conformitate PT liceu tehnologic (1).pdf.p7s
- PTE 1.rar.p7s
- PTE 2.rar.p7s
- PTE 3.rar.p7s
- PTE 4.rar.p7s
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
VIOCLAR IMPEX SRL CUI RO15363004
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
ELECTROVALCEA SRL CUI RO 5071860
Subcontractanți 1
BURGAZ SRL CUI RO18050567
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
ARTEMIS INDUSTRIE SRL CUI RO 17757609
Subcontractanți 6
DA CENTER SRL CUI RO27727001
ELECTRIC-TOTAL SRL CUI RO 13216295
ELMAS SRL CUI RO 1115033
INSTALATII STIL SRL CUI RO 8509221
MIF PREV PSI S.R.L. CUI 44762637
TOP GAZ DISTRICT OLTENIA SRL CUI 35972010
Valoare atribuită
11.116.104,68 RON
din 12.136.766,86 RON estimat
8,4%
Adjudecat la 91,6% din estimat · economie 1.020.662,18 RON
Deschise acum pe acest cod
116 licitații deschise pe 45210000-2 · Lucrari de constructii de cladiri (Rev.…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.