Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 75,3% sub estimat
Achiziționarea de îngrășăminte chimice - primăvară 2026
- Număr anunț
- SCN1172410
- Autoritate contractantă
- Statiunea de Cercetare - Dezvoltare pentru Cartof Tirgu Secuiesc (CUI RO14829298)
- Furnizor / câștigător
- ROMCHIM PROTECT SRL (CUI 10167619)
- Cod CPV
- 24440000-0 · Diverse tipuri de ingrasaminte (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 348.000 RON
- Valoare atribuită
- 85.992 RON 75,3% sub estimat
- Data publicării
- 12.02.2026 16:03
- Anunț de atribuire
- SCNA1131115
- Termen limită
- 19.02.2026 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1264905
Documente
Documentația de atribuire
- Caiet de sarcini_ingr_primavara_2026.pdf.p7m
- Formulare_ingr_primavara_ 2026.docx.p7m
- Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1264905.pdf
- Model contract_ingr_primavara_2026.pdf.p7m
DUAE
Loturi (2)
Estimat: 348.000 RON Adjudecat: 85.992 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot pt culturi de toamnă | 262.000 RON | Anulat | — |
| 2 | Lot pt. culturi de primăvară | 86.000 RON | Romchim protect | 85.992 RON |
Participanți · 2 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ROMCHIM PROTECT SRL CUI RO10167619
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
PROSEMENTI SRL CUI RO 25034130
Valoare atribuită
85.992 RON
din 348.000 RON estimat
75,3%
Adjudecat la 24,7% din estimat · economie 262.008 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.