Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 27,4% sub estimat
FURNIZARE DE ECHIPAMENTE MEDICALE (NEONATOLOGIE) LIVRARE, INSTALARE PUNERE IN FUNCTIUNE SI INSTRUIREA PERSONALULUI
- Număr anunț
- CN1005109
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA (CUI 4203938)
- Furnizor / câștigător
- DRAEGER ROMANIA S.R.L. (CUI 2836925)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 778.813,08 RON
- Valoare atribuită
- 565.393 RON 27,4% sub estimat
- Data publicării
- 16.10.2018 01:35
- Anunț de atribuire
- CAN1020084
- Termen limită
- 19.11.2018 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2018/S 199-450249
- Documentație de atribuire
- DF1026329
Documente
Documentația de atribuire
- Anexa caiet de sarcini .docx.p7s
- CAIET DE SARCINI SPECIFICATII TEHNICE.docx.p7s
- FisaDate_DF1026329.pdf
- Model Contract.docx.p7s
- Modele Formulare.doc.p7s
DUAE
Loturi (9)
Estimat: 778.813,08 RON Adjudecat: 565.393 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Masa de resuscitare | 194.808,60 RON | DRAGER MEDICAL ROMANIA | 345.000 RON |
| 2 | Incubatoare | 283.338 RON | — | |
| 3 | Lampa fototerapie | 39.200 RON | BROKMED S.R.L. | 19.424 RON ↓50,4% |
| 4 | Aparat Bili-Bad pentru fototerapie | 14.285,17 RON | Anulat | — |
| 5 | Aspirator Secretii Endocavitar Neonatal | 10.605,04 RON | — | |
| 6 | Sonda Echocord Neonatala | 33.613,44 RON | Anulat | — |
| 7 | Ventilator hibrid cu frecventa inalta | 149.579,83 RON | PAPAPOSTOLOU S.R.L | 148.470 RON ↓0,7% |
| 8 | Injectomat (pompa pentru seringa) | 46.383 RON | MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L. | 46.000 RON ↓0,8% |
| 9 | Lavoar cu un post | 7.000 RON | EYECON MEDICAL | 6.499 RON ↓7,2% |
Participanți · 15 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL CUI RO 24205100
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant
DRAGER MEDICAL ROMANIA S.R.L. CUI RO 2836925
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant
PAPAPOSTOLOU SRL CUI RO 22318421
Valoare atribuită
565.393 RON
din 778.813,08 RON estimat
27,4%
Adjudecat la 72,6% din estimat · economie 213.420,08 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.